Dzień Pluszowego Misia

25 listopada obchodzimy Dzień Pluszowego Misia. Święto to zostało wpisane do kalendarza w 2002 roku, jednak pluszowy miś to postać znana wszystkim ludziom na całym świecie, a historia tej maskotki sięga roku 1902. Mało kto wie, że pluszowy miś to zabawka z niezwykłą historią. Wszystko zaczęło się od prezydenta Stanów Zjednoczonych – Teodora Roosvelta, który w 1902 roku wybrał się z przyjaciółmi na polowanie. Podczas wyprawy postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent nakazał jego uwolnienie, a całą historię zilustrowano komiksem w waszyngtońskiej prasie. Jednym z czytelników gazety był pewien producent zabawek, który zainspirował się tym wydarzeniem i stworzył nową zabawkę dla dzieci, właśnie w formie pluszowego misia. Nazwał go Teddy Bear, co było oczywistym nawiązaniem do imienia prezydenta USA.

Poniżej przedstawiamy fotorelację z Dnia Pluszowego Misia w klasach 1-3 naszej szkoły.

Galeria zdjęć

Aneta Kościelniak – Blukacz