Zabawy logorytmiczne – innowacja w przedszkolu

Jedną z ważniejszych metod stosowanych w logopedii jest logorytmika.  Zajęcia logorytmiczne to zespolenie rytmiki z terapią logopedyczną. Połączenie muzyki, słów oraz ruchu w trakcie zabaw nie tylko przyczynia się do korygowania wad wymowy ale także oddziałuje na sferę słuchową i słuchowo- ruchową dzieci. Takie zajęcia poprawiają koncentrację uwagi i orientację przestrzenną oraz uczą zdyscyplinowania i umiejętności pracy w zespole.

W grupie starszaków w trakcie zajęć z logorytmiki nie zabrakło dobrej zabawy przy muzyce. Dzieci tworzyły własne dźwięki wykorzystując  własnoręcznie wykonane grzechotki,  tańczyły w parach, pociągach i po kole przy skocznej i spokojnej muzyce wyrabiając dzięki temu poczucie rytmu.

Galeria zdjęć

Monika Fabiszewska