Wyjazd edukacyjny klasy czwartej i piątej

8 marca uczniowie klasy czwartej i piątej uczestniczyli w wyjeździe edukacyjnym do Częstochowy. Pierwszym etapem wycieczki była wizyta w Kinie Cinema City „Wolność”, gdzie mieli okazję obejrzeć, inspirowany prawdziwymi zdarzeniami, film w reżyserii Denisa Imberta „Wiki i jej sekret”, ukazujący  przyjaźń małej dziewczynki o imieniu Wiki z wilkiem o imieniu Sekret. Uczniowie zostali zabrani we wspaniałą podróż pełną niezwykłych przeżyć, wielkich emocji, przyjaźni, miłości i wspaniałych krajobrazów. Podróż ta stała się jednocześnie lekcją, jak radzić sobie w trudnych sytuacjach życiowych, obcować ze zwierzętami i żyć w zgodzie z naturą. Zgodnie z kolejnym etapem wyjazdu, czwartoklasiści i piątoklasiści odwiedzili Sanktuarium na Jasnej Górze, gdzie wraz z przewodnikiem mieli możliwość zwiedzenia Skarbca, a także Kaplicy Matki Bożej i Bazyliki Jasnogórskiej – centralnych miejsc sprawowania sakramentów i codziennej modlitwy oraz uczestniczenia w odsłonięciu Cudownego Obrazu Matki Bożej. Dzięki wizycie w klasztorze uczniowie poznali, sięgającą XV wieku, historię Bazyliki, a także zasoby jasnogórskiego Skarbca oraz dzieje cudownego obrazu.

Galeria zdjęć

 Sylwia Herman