Wycieczka do gospodarstwa agroturystycznego „Zwierzyniec”

11 kwietnia klasa 1 oraz uczniowie z oddziału przygotowawczego z Ukrainy odwiedzili gospodarstwo agroturystyczne „Zwierzyniec”. Dzieci miały możliwość uczestniczenia w warsztatach edukacyjnych „Od ziarenka do bochenka”.

Podczas warsztatów uczniowie dowiedzieli się, jak daleką drogę pokonuje maleńkie ziarenko, aby w końcu stać się częścią chleba.  Poznali proces powstawania chleba, rodzaje zbóż i ich budowę oraz składniki potrzebne do wypieku chleba.  Znalazły się także opowieści o dawnych zwyczajach pieczenia chleba, pokaz strojów gospodarza i gospodyni. Był również pyszny poczęstunek w formie chlebka z dżemem i masłem. Ponadto każdy miał możliwość spróbowania kawy zbożowej. Najwięcej radości sprawiło uczniom własnoręczne wyrabianie bułeczek. W tym dniu nie zabrakło zabaw ruchowych oraz wspólnego spaceru po gospodarstwie. Na koniec naszego spotkania uczniowie otrzymali upieczone bułeczki, które zabrali ze sobą do domu.

Galeria zdjęć

Angelika Sokołowska