Wycieczka do Owczarkowej Zagrody

12 kwietnia wszystkie Przedszkolaki pod okiem swoich Wychowawców, wybrały się na wycieczkę do Owczarkowej Zagrody w Wąsoszu. Dzieci miały okazję uczestniczyć w aktywnym zwiedzaniu zagrody pełnej różnych zwierząt i ptaków zarówno wiejskich jak i egzotycznych, takich jak pawie, papugi kakadu czy bażanty bananowe, a także owce, króliki oraz alpaki. Każdy miał możliwość nakarmić zwierzątka lub je pogłaskać.
Następnie dzieci udały się na warsztaty ekologiczne, w trakcie których każde z dzieci wykonało swój własny „las w słoiku”. W trakcie warsztatów nasi podopieczni dowiedzieli się jakie są konieczne warstwy podłoża, aby roślinka w takim słoiku mogła swobodnie rosnąć, będąc samowystarczalnym ekosystemem. W przerwie między warsztatami terenowymi a ekologicznymi mieliśmy przerwę na ciepłą zupkę i herbatę.
Na miłe zakończenie, korzystając z pięknej pogody, dzieci miały czas wolny na „Owczarkowym” placu zabaw.
Zapraszam do zapoznania się z galerią zdjęć z wycieczki.

Galeria zdjęć

Aneta Pełka