Finał XXXIII Regionalnego Konkursu Recytatorskiego „Wrażliwość na słowa”

Czworo uczniów z ZSP w Aleksandrii, nominowanych w rezultacie gminnych przesłuchań,  reprezentowało gminę Konopiska podczas etapu powiatowego XXXIII Regionalnego Konkursu Recytatorskiego „Wrażliwość na słowa”, który odbył się 4 i 5 kwietnia 2022 roku. W gronie najlepszych recytatorów znaleźli się Kamil Krzak (kategoria I – klasy 1-3), Patrycja Herman (kategoria II –  klasy IV-VI) oraz Klaudia Binek i Wiktoria Herman (kategoria III – klasy VII-VIII).

Komisja konkursowa w składzie:

Adam Hutyra – aktor Teatru Adama Mickiewicza w Częstochowie,

Anna Nabiałek – instruktorka teatralna, animatorka kultury,

Karolina Mrugalska – wokalistka, instruktorka ds. muzyki w Regionalnym Ośrodku Kultury w Częstochowie, specjalistka w zakresie emisji głosu; dokonała oceny prezentacji według następujących kryteriów: dobór repertuaru, interpretacja utworów, kultura słowa oraz ogólny wyraz artystyczny. Miło nam poinformować, że decyzją członków komisji powiatowy etap przesłuchań zakończył się nominacją Klaudii Binek i Wiktorii Herman do finału konkursu.

Uczennice klasy 7 ZSP w Aleksandrii znalazły się w gronie jedenaściorga najlepszych recytatorów w regionie w swojej kategorii wiekowej i wspaniale zaprezentowały się 28 kwietnia podczas finału konkursu. Laureatów poznamy w maju podczas finałowego koncertu w Regionalnym Ośrodku Kultury.

Sylwia Herman