Rajd pieszy klasy VIII

02.06.2022 klasa VIII wybrała się na rajd pieszy w Sokole Góry. Trasa wycieczki zaczęła się w Olsztynie, gdzie zwiedziliśmy ruiny zamku oraz weszliśmy na wieżę widokową, skąd rozciągała się piękna panorama okolicy. Następnie przemieściliśmy się do Rezerwatu Sokole Góry – największego na Jurze Krakowsko – Częstochowskiej. Kilka kilometrów marszu w dość żwawym tempie dało nam się we znaki. Niezwykle malownicza trasa, z licznymi ostańcami, skałkami oraz cudnym widokiem z Góry Biakło. Po jednej stronie rozciągał się widok na Częstochowę, a po drugiej na Jurę. Przeszliśmy też trasę po Pustyni Siedleckiej, która jest pozostałością dna morskiego z okresu górnej Jury. Teren obejmujący 25  ha oparł się zalesieniu i zachował naturalny pustynny charakter. Naszą marszrutę zakończyliśmy pieczonkami i kiełbaskami w Folwarku Zrębice.

Galeria zdjęć

Joanna Lewandowska