W poszukiwaniu wrocławskich krasnali

8 czerwca br. uczniowie klas 4 i 5 wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do Wrocławia. Główną atrakcją wyjazdu było zwiedzanie wrocławskiego ZOO z Afrykarium i Oceanarium – potężnego kompleksu prezentującego zwierzęta świata oraz różne ekosystemy związane ze środowiskiem wodnym Czarnego Kontynentu. W dziewiętnastu  potężnych akwariach można było zobaczyć plaże, rafy koralowe, rzekę Nil, krainę Wielkich Rowów Afrykańskich, głębię Kanału Mozambickiego, plaże Wybrzeża Szkieletów (Namibia) i Dżunglę dorzecza Kongo. Z kolei w podwodnym akrylowym 18-metrowym tunelu podziwialiśmy rekiny, płaszczki i inne duże ryby pelagiczne. Po zwiedzeniu ZOO czekała na nas kolejna atrakcja – rejs po Odrze statkiem wycieczkowym. Minęliśmy Przystań przy Moście Zwierzynieckim, Wieżę Ciśnień, Most Grunwaldzki, Urząd Wojewódzki, Muzeum Narodowe, Most Pokoju i dotarliśmy do Przystani Kardynalskiej. Podczas rejsu przepłynęliśmy przez Śluzę Szczytniki, która niweluje poziomy wody pomiędzy Odrą a korytem Starej Odry. Kolejnym etapem wycieczki było zwiedzanie z przewodnikiem Ostrowa Tumskiego, Starego Miasta i Rynku – najstarszej zabytkowej części Wrocławia, pamiętającej początki panowania pierwszych Piastów Śląskich. Zwiedzaniu Wrocławia towarzyszył ogłoszony przez przewodnika konkurs polegający na odnalezieniu jak największej liczby wrocławskich krasnali. Podczas spaceru po Wrocławiu wysłuchaliśmy ciekawych legend i podziwialiśmy wspaniałe zabytki sakralne, m.in. Archikatedrę św. Jana Chrzciciela we Wrocławiu – rzymskokatolicki gotycki kościół parafialny, a także katedralny biskupów wrocławskich zlokalizowany na wrocławskim Ostrowie Tumskim przy placu Katedralnym, Bramę Kluskową czy Most Tumski łączący wyspę Piasek i Ostrów Tumski, który oplatają dziesiątki kłódek „wiecznej miłości”. Pełni wrażeń i bogatsi w wiedzę na temat stolicy Dolnego Śląska późnym wieczorem wróciliśmy do Aleksandrii.

Galeria zdjęć

Sylwia Herman