Kierunek Opole – wycieczka edukacyjna

9 czerwca 2022 r. uczniowie klas II i III B, VIIA przenieśli się w czasie, odwiedzając Skansen – Muzeum Wsi Opolskiej. Uczniowie mieli okazję pospacerować wiejskimi dróżkami, zajrzeć do chat krytych strzechą, zwiedzić młyn wodny, wiatrak i stary kościółek. Ciekawość wzbudziły przykłady zabytków techniki wiejskiej i użyteczności publicznej. Obejrzane eksponaty umożliwiły poznanie życia dawnych mieszkańców wsi. Wspaniałą atrakcją była wizyta u kowala czy w pracowni garncarskiej. W dawnej szkole, wśród przyborów szkolnych i dawnych pomocy dydaktycznych, uczniowie wzięli udział w krótkiej lekcji historii, podczas której dowiedzieli się o sposobie nauczenia i uczenia się w minionych czasach. Z uwagą obejrzeli wystawę fotograficzną prezentującą mieszkańców wsi, ich obrzędy, tradycyjne obchody świąt i uroczystości.

Opolskie muzeum na wolnym powietrzu jest doskonałym miejscem, w którym nauka historia może stać się przyjemnością.

Kolejnym punktem wycieczki było opolskie zoo. Uczniowie z wielką radością wyszukiwali zwierzęta, które znają z podręczników i atlasów. Klasyfikowali je ze względu na miejsce występowania, przyporządkowali je do kontynentów, na których występują. Starsi uczniowie korzystając z mapy zaplanowali wycieczkę po terenie zoo i przeprowadzili naszą grupę, wskazując wszystkie atrakcje i okazy zwierząt.

Uciekając przed burzą, pełni wrażeń i we wspaniałych humorach wróciliśmy wieczorem do stęsknionych rodziców.

Galeria zdjęć

Anna Ankowska

Podczas wycieczki opiekę pełniły: Beata Nowak, Tatiana Nocoń, Magdalena Prusaczyk, Anna Ankowska