Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 w naszej szkole

W naszej szkole realizowany jest Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 edycja na lata 2021-2025 umożliwiający  uzupełnienie księgozbioru biblioteki szkolnej o nowe pozycje książkowe oraz zakup elementów wyposażenia biblioteki. W tym roku kontynuujemy zadania wynikające z realizacji Programu i promujące czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży.

  1. W klasach 1-4 trwa wyzwanie czytelnicze „Bilet powrotny do biblioteki”  zachęcające do czytania książek z różnych kategorii tematycznych. Zakończenie akcji planowane jest na koniec listopada.
  2.  W klasach starszych, w związku z przypadającym w październiku Dniem Patrona  szkoły, przeprowadzona  została  akcja  #kochanowskichallange.  Akcja przybrała formę konkursową i polegała na nagrywaniu wybranych fraszek Jana Kochanowskiego. O jej wynikach wkrótce poinformujemy.
  3.  W poszczególnych klasach, przez wychowawców klas, realizowane są projekty czytelnicze  poprzedzone lekcjami, których celem jest promowanie czytelnictwa poprzez informowanie uczniów o korzyściach wynikających z lektury.
  4. Rodzicom uczniów naszej szkoły zostały przekazane materiały informujące nie tylko o zaletach czytania, ale także o sposobach zachęcania dzieci do sięgania po książkę.
  5. Ponadto kontynuujemy akcje z poprzednich lat: filmowe recenzje – Książkowe polecanki oraz Przeczytałam…/Przeczytałem…Polecam!, a aktywność w ich ramach jest systematycznie prezentowana  na szkolnym blogu bibliotecznym „Co czytać? …o książkach dla dzieci i młodzieży”.

    Dziękujemy  za dotychczasową aktywność i niezmiennie zachęcamy wszystkich uczniów do włączania się w nasze projekty.Karina Bekus