Wycieczka przedszkolaków do Parku Korzonek

W środę 5 października przedszkolaki z Aleksandrii razem ze swoimi paniami udały się na wycieczkę do Parku Korzonek. Na miejscu powitała nas pani przewodnik, która bardzo ciekawie opowiadała o prowadzeniu ekologicznego gospodarstwa. Słuchaliśmy na temat uprawy owoców i warzyw, dzieci  przechadzały się wokół grządek gdzie mogły podziwiać: miętę, kminek, rozmaryn i inne roślinki. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć na żywo i pokarmić  alpaki, osiołki, owieczki, daniele oraz kozy. W trakcie spaceru po lesie obserwowaliśmy wiewiórki, mijaliśmy ule, studzienki  i karmniki dla ptaków. Dzieci biegały w labiryncie, puszczały łódki i grały w kręgle. Na koniec szalały się na placu zabaw a potem  odpoczywały wygrzewając  się na słoneczku.

Za nami pierwsza wycieczka integracyjna. Przedszkolaki wróciły do przedszkola radosne, pełne wrażeń i nowych doświadczeń.

Galeria zdjęć

Monika Fabiszewska