Akcja „Szkoła pamięta”

Przełom października i listopada to czas, w którym  wspominamy tych, którzy odeszli, zarówno naszych najbliższych, jak i tych, którzy zapisali się w historii ogólnonarodowej i lokalnej. To dobry czas na zwrócenie uwagi młodych  ludzi  na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, osobach, które są związane z historią danego miejsca, regionu, społeczności. Realizując te cele nasza placówka, kolejny raz, przystąpiła do corocznej  akcji  Ministerstwa Edukacji i Nauki – ,,Szkoła pamięta”. Uczniowie naszej szkoły, w dniach poprzedzających Dzień Wszystkich Świętych, odwiedzili ważne dla historii lokalnej miejsca: cmentarz parafialny, Golgotę pamięci w Aleksandrii, symboliczny znicz zapalono również przy tablicy upamiętniającej byłego  kierownika szkoły Damazego Jeziorskiego oraz innych prześladowanych i zamordowanych w czasie II wojny światowej mieszkańców Aleksandrii. W Dzień Zaduszny natomiast społeczność szkolna spotkała się, aby, podczas apelu, wspólnie przypomnieć i upamiętnić osoby związane z naszą placówką: byłych pracowników szkoły, nauczycieli oraz uczniów.

Galeria zdjęć

Karina Bekus