Obchody Święta Niepodległości w przedszkolu

Pielęgnując tradycje polskie 10 listopada 2022 roku obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Niepodległości. Z tej okazji przedszkolaki przyszły ubrane w barwach narodowych, a na ich piersiach widniały kotyliony, by uroczyście świętować ten wyjątkowy dla Nas Polaków dzień.

Na podstawie pogadanki nasi wychowankowie poznali historię niewoli naszej ojczyzny, uczestniczyli w zabawach muzyczno-ruchowych śpiewając pieśni patriotyczne i recytując wiersze. Nie zabrakło również zabaw i gier dydaktycznych oraz prac plastycznych. W ramach obchodów społeczność przedszkolna wzięła udział w akcji MEN # Szkoła do hymnu, śpiewając cztery zwrotki hymnu. Dzięki udziałowi w tego typu obchodach przedszkolaki od najmłodszych lat uczą się patriotyzmu, przywiązania do swojej ojczyzny, do ziemi rodzinnej oraz wpajamy szacunek dla polskich symboli narodowych.

Galeria zdjęć

Urszula Cierniak