Poznajemy zawody – Warsztaty krawieckie w przedszkolu

Krawcowa kołem kręci,
igielnica w dół już pędzi.
Igła dziurkę nakłuwa,
Nić pod tkaninę się wsuwa.
Ścieg ozdobny powstaje,
Przyszłej suknie kształt nadaje

W ramach problematyki „Poznajemy zawody” zgłębialiśmy tajniki pracy krawcowej. Do naszego przedszkola zaprosiliśmy Panią Ewę, która z wielką pasją opowiadała nam o swoim zawodzie. Dzieci dowiedziały się jakie narzędzia są niezbędne aby coś uszyć lub zacerować. Miały okazję zaobserwować jak korzystać z maszyny do szycia. Poznały różne rodzaje: materiałów, igieł, guzików oraz nożyczek. Dowiedziały się także do czego służy naparstek i centymetr krawiecki. Kolejnym etapem naszego spotkania były warsztaty podczas których nasi podopieczni ćwiczyli sprawność ręki. Każde dziecko otrzymało specjalną kredę, którą malowało po materiale. Potem wspólnie wycinaliśmy okrąg z którego powstała spódnica dla lalki i misia. Kolejnym zadaniem było wykonanie bombki z szyszek oraz ośmiornicy z materiału.

W tym dniu nasze Przedszkolaki poznały poszczególne etapy powstawania ubrań. Pani Ewie bardzo dziękujemy, że podzieliła się z nami swoją wiedzą i doświadczeniem z kroju i szycia.

Galeria zdjęć

Monika Fabiszewska