Wycieczka do Bajki Pana Kleksa

6 lutego odbyła się wycieczka do „Bajki Pana Kleksa” w Katowicach. W wydarzeniu tym brali udział uczniowie klas IV i III.

Akademia Pana Kleksa to miejsce, nawiązujące do powieści Jana Brzechwy.  Zostało ono podzielone na różne strefy tematyczne, tj.: Ostatni Rezerwat Przyrody, Kraina Szpaka Mateusza, Kuchnia Pana Kleksa, Psi Raj, Królestwo Bajdocji, Królestwo Abecji, Planeta Fantazji, Złomowisko Robotów, potwierdzające, że poprzez zabawę można się wiele nauczyć.

Po zakątkach tego magicznego świata oprowadziła nas Agnieszka, pełniąca funkcję pomocnika Pana Profesora, dzięki której nasi uczniowie odkryli wiele tajemnic. Podczas poszukiwania zaginionych przedmiotów i rozwiązywania zagadek wychowankowie pogłębili swoją wiedzę o roślinach, zwierzętach, ekologii i kosmosie. Zaznajomili się również z pojęciami geograficznymi. Mieli także możliwość uczestniczenia w warsztatach chemicznych.

Dla dzieci był to bardzo kreatywnie spędzony czas. Nasi uczniowie z pewnością czekają już na kolejny tak atrakcyjny wyjazd.

Galeria zdjęć

Tatiana Nocoń

Opiekę podczas wycieczki sprawowały: A. Ankowska, K. Bekus, J. Lewandowska, T. Nocoń