„Mój przyjaciel pies”

W ostatni dzień lutego w naszym przedszkolu obchodziliśmy kolejne święto nietypowe „Mój przyjaciel pies”. Naszym gościem była Pani Agata Rakowska, która przekazała dzieciom wiele ciekawych wiadomości na temat życia psów. Przedszkolaki poznały kilka ras psów, dowiedziały się jak należy je odżywiać i pielęgnować. Pani Agata pokazała dzieciom książeczkę zdrowia psa, rodowód, paszport, kilka rodzajów smyczy, obrożę, kaganiec, zabawki i wiele innych rzeczy, które są niezbędne do posiadania tych zwierząt. Nasi podopieczni nauczyli się jak odczytać zachowanie czworonogów i jak należy się zachowywać w bliskich kontaktach z tymi zwierzętami. Dzieci z wielką radością opowiadały o swoich osobistych pupilach ich przyzwyczajeniach i zwyczajach. Chętnie bawiły się w pieska i układały pieskowe puzzle. Zajęcia zakończyliśmy piosenką i pracą plastyczną.

Galeria zdjęć

Monika Fabiszewska