Innowacja w Starszakach – obserwacje przyrodnicze

W ramach wiosennej innowacji dzieci z grupy starszej , tym razem wcieliły się w małych odkrywców, zaopatrzeni w lupy wyruszyli  na zajęcia w terenie do pobliskiego lasu w celu obserwacji przyrody z bliska. Za pomocą lup dzieci obserwowały i oglądały owady, rośliny    i inne okazy znacząco powiększone, a to okazało się ogromną frajdą dla przedszkolnych odkrywców. Wśród obserwowanych okazów były:  mrówki, pająki, żuki, ślimaki, gałązki drzew, kwiaty, kora oraz mrowisko. Dużo emocji wzbudziło u przedszkolaków spotkanie z jaszczurką. Bezpośrednia obserwacja owadów czy roślin wpłynęła na lepsze zrozumienie i poznanie danych okazów przyrodniczych.

Po powrocie do placówki swoje spostrzeżenia przyrodnicze dzieci  odzwierciedliły w pracach plastycznych. Zajęcia w terenie miały na celu kształtowanie umiejętności obserwacji owadów i roślin, rozbudzanie zainteresowań przyrodą i otoczeniem, jak również zabawę na łonie natury.

Galeria zdjęć

Urszula Cierniak