Święta majowe w przedszkolu

Tuż przed weekendem w naszym przedszkolu obchodziliśmy Święta Majowe. Tego dnia nasi wychowankowie byli ubrani w biało- czerwone barwy, które przepełniły ich malutkie serduszka. Bowiem już od najmłodszych lat budujemy u dzieci dumę, że jesteśmy Polakami  i wszystko co polskie jest dla nas bliskie i ważne. Obchody zaczęliśmy od odśpiewania hymnu Polski, następnie rozmawialiśmy o symbolach narodowych oraz utrwaliliśmy nazwy świat majowych oglądając plansze tematyczne. W dalszej części obchodów zorganizowaliśmy pokaz mody patriotycznej. Nasi podopieczni  ubrani w stylizacje w barwach narodowych zaprezentowali się na biało- czerwonym wybiegu przy dziecięcych piosenkach patriotycznych  zamieniając się w modeli i modelki. Nie zabrakło też zabaw na macie do kodowania, gdzie powstało godło Polski oraz prac plastycznych.

Wyjątkowymi i niepowtarzalnymi strojami i swoją postawą przedszkolaki uczciły  Święta Majowe. Wszystkie te działania miały na celu budowanie dziecięcej wiedzy o Ojczyźnie, kształtowanie szacunku dla własnego państwa oraz poczucia tożsamości narodowej.

Galeria zdjęć

Urszula Cierniak