Do you speak english?

Małe dzieci mają niesamowitą zdolność do szybkiej nauki języków obcych. Przyswajają wiedzę bez świadomego uczenia się, w przeciwieństwie do dorosłych i starszych dzieci. Naśladują wymowę i szybko zaczynają rozumieć reguły gramatyczne, bez potrzeby uczenia się regułek na pamięć. Dzieci nie zakładają z góry, że nauka języka angielskiego jest trudna. Motywacją do nauki są zabawy, gry i angielskie piosenki. Śpiewanie dziecięcych piosenek, wyliczanek i rymowanek to naturalny proces poznawania podstaw językowych. 

Spotkanie z innymi śpiewającymi dziećmi, podczas konkursów, dodaje element rywalizacji, wzbogaca o nowe doświadczenia, dodaje pewności własnych umiejętności, przygotowuje do pokonywania tremy.

Nasi uczniowie wzięli udział w przeglądach piosenki angielskiej organizowanych przez:

  • Przedszkole w Konopiskach – Gminny Konkurs Piosenki Angielskiej

W kategorii przedszkolaków starszych Malik Attia zaprezentował piosenkę pt. „ Birthday party”.

  • Szkołę Podstawową w Konopiskach- XVIII Powiatowy Festiwal Piosenki Europejskiej .

Nikola Dziwińska uczennica klasy trzeciej zaśpiewała  piosenkę pt. „Learning” 

Lena Nowak uczennica klasy drugiej piosenkę pt. Bedtime”, za jej wykonanie otrzymała wyróżnienie.

Wiedzą i umiejętnościami językowymi oraz znajomością tradycji, kultury i zwyczajów krajów anglojęzycznych wykazały się uczennice, biorąc udział w konkursie gminnym, dedykowanym dla uczniów trzecich klas. Konkurs zorganizowany został przez Szkołę Podstawowa w Łaźcu.

Nikola Dziwińska uzyskała znakomity wynik, I miejsce w tym konkursie zdobyła Zofia Ankowska.

Gratulujemy wszystkim dzieciom, które podejmują dodatkowy trud aby przygotować się do konkursów, pokonują swoje obawy i ograniczenia, walczą z tremą i pięknie prezentują swoje talenty.

Galeria zdjęć

Anna Ankowska