Piknik rodzinny

2 czerwca 2023 r.  w naszej szkole  odbył się Piknik  Rodzinny. Wydarzenie to połączyło trzy święta: Dzień Matki,  Dzień Ojca oraz Dzień Dziecka.  Uroczystość  została zorganizowana przez uczniów i  nauczycieli, na czele z panem  dyrektorem – Pawłem Bekusem. Spotkanie uświetnili znakomici goście: Wójt Gminy Konopiska –  Jerzy Żurek, Radny Powiatu Częstochowskiego – Mieczysław Chudzik,  Radni Gminy Konopiska: Anna Świtek i Piotr Wojciechowski, sołtys Aleksandrii – Zenon Skwara, ksiądz proboszcz – Jacek Szczecina, s. Joanna Dresler, przewodnicząca KGW – Aleksandra Gola oraz członkowie Rady rodziców z przewodnicząca – Mają Sikorą – na czele.

„Miłość zaczyna się w domu i rozwija się w domu. Tu nigdy nie brak sposobności, aby ją okazać”. – powiedziała Matka Teresa z Kalkuty. Taką sposobność okazania wdzięczności rodzicom mieli uczniowie podczas występów artystycznych.  Poprzez  wiersze, kabarety,   piosenki i tańce dziękowali za wszystko dobro płynące z rodzinnego domu. Dzieci zaprezentowały się wspaniale , a gromkie brawa były nagrodą za występ. Następnie wszyscy przenieśli się na boisko szkolne, gdzie na dzieci czekał ogromny ,,Dmuchaniec”, fotobudka i stanowiska plastyczne. Dużą popularnością cieszył się tor przeszkód przygotowany przez strażaków z OSP w Aleksandrii. Wśród atrakcji nie zabrakło rozgrywek i zawodów sportowych, czy malowania twarzy. Dla zgłodniałych przygotowane były przepyszne kiełbaski z grilla a na osłodę dla wszystkich czekały ciasta, wata cukrowa i aromatyczna lemoniada.  Kto lubi poczuć dreszczyk emocji i przypływ adrenaliny, mógł wziąć udział w licznych licytacjach, którym podlegały piękne prace uczniów klas starszych, przejazdy po Aleksandrii starymi samochodami oraz  przelot samolotem nad naszą miejscowością. Dodatkową niespodzianką dla rodziców były niezwykle piękne  portrety swoich dzieci, które mogli zabrać do domu.

Wszyscy, którzy tego dnia przyszli do szkoły mogli znaleźć dla siebie coś interesującego. Atrakcje zorganizowane dla dzieci i rodziców pokazały zdrowy sposób spędzania wolnego czasu oraz dobry pomysł na integrację rodziny. Nic dziwnego, że przy tego typu rozrywce, plac szkolny uczniowie i rodzice opuszczali z niechęcią.

Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy aktywnie zaangażowali się w pomoc przy organizacji Pikniku Rodzinnego w Aleksandrii, w szczególności tym, którzy zorganizowali atrakcje kulinarne i artystyczne dla dzieci i dorosłych. Podziękowania kierujemy też do naszych Drogich Sponsorów, w tym –Firmie  Aleksandria Dariusz Moczarski Sp.K., Firmie Handlowo- Usługowej ,, Beata” Beata Cuglewska, Ep nieruchomości S.C. Eliza Pabis i Przemysław  Kwak, Klub Sportów Lotniczych ,,Orzeł”, p. Krzysztofowi Jeziorskiemu i p. Piotrowi Jeziorskiemu, Mila spółka Z O.O. , Automobilklub Częstochowski, Kołu  Gospodyń w Więckach oraz wszystkim osobom, którzy podstawili swoje pojazdy, wypożyczyli sprzęt na wystawę i przyczynili się do uświetnienia tegorocznej imprezy. 

Galeria zdjęć

Longina Jeziorska