Zakończenie roku szkolnego 2022/2023

23 czerwca uczniowie kl. VIII a i kl. VIII b zostali absolwentami ZSP w Aleksandrii i uroczyście zakończyli rok szkolny 2022/23.

W części oficjalnej Dyrektor Paweł Bekus skierował słowa podziękowania za wsparcie i zaangażowanie w rozwój placówki na ręce przybyłych gości m.in.: p. M. Chudzika – radnego powiatu, p. M. Poleszczuka – radnego gminy, p. Z.  Skwary i p. R. Skoczylasa – sołtysów, p. R. Skoczylasa – prezesa OSP Aleksandria. W swoim wystąpieniu p. Paweł Bekus podziękował również rodzicom klas ósmych, za ich nieocenioną pomoc i wsparcie w trakcie ośmioletniej współpracy oraz wręczył skromne upominki.

Uczniowie klas .VIII zaprezentowali się w części artystycznej w której nie zabrakło dużej dawki humoru, podczas odgrywania scenek z ,,życia szkoły”. Absolwenci mając świadomość, że pewien etap w ich życiu właśnie dobiega końca okazali swoje czułe serca i nie zabrakło również  łez wzruszenia , kiedy wybrzmiały słowa refrenu piosenki: ,,Ale to już było…”

Po części artystycznej Pan Dyrektor pogratulował tegorocznym absolwentom osiągnięcia bardzo dobrych wyników w nauce i wręczył, wraz z wychowawcami kl. VIII świadectwa ukończenia szkoły oraz nagrody książkowe dla uczniów wyróżniających się w nauce. Następnie świadectwa z wyróżnieniem odebrali uczniowie z pozostałych klas.

Przyszedł również moment, budzący najwyżej emocje, mianowicie wręczenie nagrody w postaci komputera ufundowanej przez Zakłady Mięsne ,,Aleksandria”.

 W tym roku z rąk p. Dyrektor Alicji Atłasik – komputer powędrował do Klaudii Binek – uczennicy z kl. VIII a, wyróżniającej się najwyższą średnią w nauce, wzorowym zachowaniem, oraz osiągającej wysokie lokaty w zawodach sportowych i konkursach wiedzy.

Wszyscy mamy świadomość iż: ,,Czasu nie da się zatrzymać, ale warto wracać do tych chwil, które pozostaną w naszej pamięci na zawsze”, a niewątpliwie lata spędzone w murach tej szkoły, to te chwile, które ukształtowały naszych absolwentów. Trzymamy za nich kciuki, na nowym etapie nauki życzymy by byli mądrymi i dobrymi ludźmi.

Wszystkim pracownikom szkoły, nauczycielom, uczniom i rodzicom życzymy radosnych wakacji i zasłużonego odpoczynku.

 Galeria zdjęć

 Beata Nowak