Wizyta kosmetyczki w przedszkolu

4 października nasze przedszkole odwiedziła mama Hani i Marcelka – Pani  Ewa Paliwoda, która z zawodu jest kosmetyczką. Na początku spotkania Pani Ewa z wielką pasją opowiadała najmłodszym o swojej codziennej pracy. Dzieci dowiedziały się na czym polega pielęgnacja cery i jakie zabiegi kosmetyczne wykonuje się najczęściej. Pani kosmetyczka zaprezentowała swój sprzęt oraz kosmetyki, których używa na co dzień. Następnie nasz gość zamienił salę przedszkolną w salon urody. Dzieci po kolei wcielały się w rolę kosmetyczki i wspólnie z Panią Ewą ochoczo wykonywały krok po kroku zabieg kosmetyczny swojej Pani wychowawczyni. Była to dla naszych podopiecznych wartościowa lekcja i zarazem prawdziwa frajda. W dalszej części spotkania przedszkolaki  uczyły się w jaki sposób można zrobić zdrową maseczkę z naturalnych produktów, które każdy z nas posiada w domu. Dzieci mieszały ze sobą różne składniki takie jak: jogurt, mleko, miód, kakao, płatki owsiane, tarte ogórki, tworząc w ten sposób przeróżne maseczki, które testowały na sobie nawzajem. Zwieńczeniem wizyty było malowanie paznokci wszystkim chętnym uczestnikom. 

Serdecznie dziękujemy Pani Ewie za cenne wskazówki, przekazaną wiedzę i poświęcony czas.

Galeria zdjęć

Monika Fabiszewska