“Sport to zdrowie, każdy Bystrzak ci to powie!” – Sportowa innowacja w starszakach!

Tegoroczna innowacja w grupie starszej “Sport to zdrowie, każdy Bystrzak ci to powie!” ma na celu propagowanie zdrowego stylu życia i rozwijanie sprawności ruchowej. Gimnastyka jest w programie wychowania przedszkolnego integralnie związana z wychowaniem zdrowotnym. Ćwiczenia ruchowe stały się formą zabawy: rozwijają pamięć i wyobraźnię twórczą, wyzwalają wiele pozytywnych emocji, zapewniają aktywne spędzanie czasu, kształtują osobowość dziecka i takie cechy charakteru jak: samodzielność, zdyscyplinowanie, dokładność, uczą współpracy w zespole, rozwijają społecznie. Podczas zajęć dzieci będą:

– ćwiczyć i bawić się wykorzystując metody twórcze i odtwórcze min. metody zabawowo- naśladowcze, gimnastykę twórczą K. Orffa, elementy ruchu rozwijającego W. Sherborne, , elementy gimnastyki twórczej. R. Labana itp.

– poznawać dyscypliny sportowe i aktywnie w nich uczestniczyć,

– uczestniczyć z zabawach ruchowych w terenie,

– uczestniczyć w spacerach po najbliższej okolicy,

– uczestniczyć  w zabawach ruchowych w ogrodzie z wykorzystaniem przyborów,

– uczestniczyć w zajęciach ruchowych przy muzyce: będziemy wprowadzać elementy edukacji przez ruch D. Dziamskiej, zajęcia z aerobiku, zabawy taneczne,

– wezmą udział w konkursie: „ Mój ulubiony sport”,

– wezmą udział w sesji fotograficznej z rodzicami  w czasie wolnym: „Na sportowo z rodziną”

Ponadto będziemy:

– zapraszać ciekawych gości takich jak: nauczyciele wychowania fizycznego, fizjoterapeuta,

– dzielić każdą dobrą chwilą i angażować rodziców do wspólnej aktywności.

Za nami już pierwsze ćwiczenia. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Galeria zdjęć

Monika Fabiszewska