Światowy Dzień Zwierząt w przedszkolu

We wtorek 17 października w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Zwierząt. Nasze spotkanie rozpoczęło się od pogadanki na temat zwierząt, które możemy spotkać w naszym kraju. Dzieci wymieniały zwierzęta żyjące w domowym  gospodarstwie oraz te, które możemy spotkać w lesie i parku. Z Polski przenieśliśmy się w ciepłe kraje i dyskutowaliśmy o zwierzętach egzotycznych. Przedszkolaki poznały różne ciekawostki na temat słoni, wielbłądów i małp. Zdobyły również informację w jaki sposób należy opiekować się domowymi pupilami.

Aby nasze zajęcia były bardziej kreatywne i ciekawe postanowiliśmy wykorzystać kody QR za pomocą których dzieci odgadywały jakie zwierzątko wydaje określony dźwięk. Było to doskonałe ćwiczenie kształtujące umiejętność skupienia uwagi i słuchania. Następnie słuchaliśmy opowiadania o kwoce, która próbowała nauczyć swoich gości grzeczności.

Tego dnia dzieci tańczyły, bawiły się w rytmie znanych piosenek oraz wykonały wspaniałe prace plastyczne.

Galeria zdjęć

Monika Fabiszewska