Happening patriotyczny w naszej szkole

W piątek 10 listopada, w dzień poprzedzający Narodowe Święto Niepodległości, świętowaliśmy w naszej szkole 105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzień ten Samorząd Uczniowski ogłosił dniem biało- czerwonym i, w związku z tym, to te barwy, barwy narodowe, dominowały na terenie szkoły. W tym roku postanowiliśmy uczcić tę ważną w polskim kalendarzu rocznicę w sposób bardziej aktywny niż zazwyczaj. Na drugiej godzinie lekcyjnej uczniowie przygotowywali biało-czerwone dekoracje, które następnie wykorzystano do ozdobienia drzwi sal klasowych, po czym udaliśmy się do Hali Sportowej, gdzie, w ramach akcji Szkoła do Hymnu, odśpiewaliśmy hymn państwowy inaugurując tym samym wspólne świętowanie. Tym razem przybrało ono formę radosnego, patriotycznego happeningu, podczas którego uczniowie rozwiązywali liczne quizy, krzyżówki i rebusy, sprawdzające wiadomości  z zakresu polskiej historii, geografii i kultury oraz układali specjalnie na tę okazję przygotowane puzzle i  rozsypanki wyrazowe. Każda poprawnie udzielona odpowiedź, właściwie rozwiązane zadanie nagradzane było słodkim upominkiem, co, oczywiście, znacznie podniosło atrakcyjność konkursów. W ramach happeningu uczniowie mogli ponadto odwiedzić punkt malowania twarzy oraz stoisko fotograficzne, na którym uwieczniano wizerunki uczestników zabawy w barwach narodowych.

W szkole tego dnia było głośno, radośnie i przede wszystkim biało- czerwono, a przygotowane dla dzieci atrakcje cieszyły się dużym zainteresowaniem. Mimo zabawy jednak, nikt nie mógł mieć wątpliwości, co świętujemy, a formuła happeningu sprawiła, że Narodowe Święto Niepodległości stało się dla uczniów bardziej przystępne.

Zdjęcia w barwach biało- czerwonych

Dekoracje drzwi klasowych

Galeria zdjęć

Karina Bekus