„Kącik Wędrującej Książki”

Drodzy Rodzice i  Przedszkolaki!

Dzięki Waszej pomocy od teraz mamy w naszym przedszkolu „Kącik Wędrującej Książki”.

Znajduje się on w szatni przedszkolnej  grupy starszej, tuż obok drzwi. Kącik  został stworzony w ramach Narodowego Programu  Rozwoju Czytelnictwa. Z książek mogą korzystać wszystkie dzieci  wraz z rodzicami.

Akcja polega na dzieleniu się książkami ze swojej domowej biblioteczki z innymi dziećmi. Jeżeli  w waszej biblioteczce  znajduje się książka której już nie czytacie, możecie ją przynieść do Kącika Wędrującej Książki i dać jej „drugie życie”.

 Celem  Kącika Wędrującej Książki jest przede wszystkim rozwijanie zainteresowań czytelniczych oraz propagowanie idei wymiany książek. Poprzez Kącik Wędrującej Książki mamy nadzieję, że rozpalimy w dzieciach miłość do czytania książek.

 Serdecznie Zapraszamy!