Sukces naszej uczennicy w konkursie literackim

W grudniu 2023r. SP w Łaźcu wraz z Gminną Biblioteką Publiczną w Konopiskach zorganizowała konkurs literacki „Pisać każdy może” skierowany do uczniów szkół podstawowych klas VII-VIII z terenu Gminy Konopiska. Zadaniem uczestników było napisanie rozprawki na temat: „Czy zgadzasz się ze stwierdzeniem Umberto Eco – Kto czyta książki, żyje podwójnie?”. Teksty biorące udział w konkursie musiały stanowić samodzielną pracę uczestnika. Oceniając prace konkursowe, komisja w składzie: Piotr Mesyasz – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Konopiskach; Katarzyna Kisiela – nauczyciel języka polskiego i nauczyciel biblioteki, Szkoła Podstawowa w Łaźcu oraz Wioletta Sosnecka – nauczyciel języka polskiego, Zespół Szkół nr 3 w Kłobuck;

brała pod uwagę następujące kryteria:

  • zgodność z tematem,
  • oryginalność pomysłu,
  • poprawność językową,
  • ogólne wrażenie artystyczne.

22 stycznia 2024 roku oficjalnie wręczono nagrody laureatom, kończąc tym samym I edycję konkursu. Miło nam poinformować, że 1. nagrodę przyznano uczennicy klasy 7 naszej szkoły – Patrycji Herman. W uzasadnieniu nagrody zwrócono uwagę, że zwycięska praca w największym stopniu spełniła powyższe kryteria oceny. Temat pracy ujęty był w sposób wyczerpujący, a autor odwołał się do przykładów z literatury.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.