Wycieczka kl. 4 i 5b na zakończenie semestru

Na zakończenie semestru uczniowie kl. 4 i 5b wybrali się wraz ze swoimi opiekunami na wycieczkę do kina i Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie.

Do kina udaliśmy się na film pt. ,,Akademia pana Kleksa” w reż. Macieja Kawulskiego. Reżyser w mistrzowski sposób ,,mówi” językiem współczesnych bajek co pozwala dotrzeć do wyobraźni młodej widowni, a jednocześnie oddaje ducha powieści Brzechwy. Kleks raczy swoich uczniów magicznymi, zaskakującymi lekcjami, za kolejnymi bramami możemy zawitać w kolejnej bajce, nad nami krążą obce i egzotyczne planety… Mistrzowska gra aktorów, niezwykła scenografia, zaskakuje młodego widza i sprawia, że uczniowie niejednokrotnie otwierają buzie w zachwycie podczas seansu filmowego…

Drugim celem naszej wycieczki była wizyta w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie na ul. Sikorskiego.

Dzięki uprzejmości jednego z rodziców naszej uczennicy Pana Przemysława Winka, zostaliśmy zaproszeni do jednostki straży pożarnej, gdzie, na co dzień P. Winek odbywa swoją służbę, ponieważ jest zawodowym strażakiem.

Uczniowie zostali w profesjonalny sposób przeszkoleni z zakresu przeprowadzenia pierwszej pomocy, na fantomach przećwiczyli przeprowadzenie resuscytacji z użyciem defibrylatora AED.

Zostały również zaaranżowane scenki: Jak należy się zachować, gdy jesteśmy świadkami wypadku? Uczniowie zostali poinstruowani, jakich rzeczowych informacji należy udzielić operatorowi.

Mogliśmy również zobaczyć wyposażenie wozów strażackich, które uczestniczą nie tylko w gaszeniu pożarów, ale także są niezbędne podczas wypadków komunikacyjnych.

Niewątpliwie wizyta w jednostce straży pożarnej miała charakter o wymiarze edukacyjnym a poruszane tematy są zgodne z celami zawartymi w programie profilaktyczno – wychowawczym Z S-P.

Galeria zdjęć

J. Lewandowska
J. Chyra
B. Nowak