Dzień klocków LEGO w przedszkolu

21 stycznia dzieci z naszego przedszkola obchodziły Dzień Klocków LEGO. Obchody rozpoczęliśmy od rozmowy o historii LEGO, odkrywając fascynujące fakty związane z powstaniem tych kultowych zabawek. Następnie, poprzez zabawy matematyczne , dzieci uczyły się segregować klocki według kolorów i wielkości, rozwijając jednocześnie umiejętności liczenia i porządkowania. Wspaniałym momentem był czas na konstruowanie budowli gdzie nasi podopieczni mogli wykorzystać swoją wyobraźnię i zdolności manualne, tworząc niezliczone unikatowe projekty. Na uwagę zasługuje również fakt, że powstała przy współpracy rodziców wystawa pt. ,,Co można zbudować z klocków ” na której to nie zabrakło wielu interesujących budowli. 

Dzień LEGO był pełen radości, kreatywności i nauki, podczas którego dzieci miały okazję rozwijać umiejętności konstrukcyjne oraz budować więzi z innymi.

Galeria zdjęć

Urszula Cierniak