Dzień Ryby w przedszkolu

Nasze przedszkolaki nigdy się nie nudzą, w ten jeszcze zimowy poranek obchodziliśmy w przedszkolu nietypowe święto ,,Dzień Ryby”.

Dzieci poznały wiele gatunków ryb, oraz dowiedziały się dlaczego warto jeść ryby, aby być zdrowym. Przedszkolaki poznały tajniki pracy rybaka oraz niezbędne sprzęty do połowu ryb.  Dzieci dowiedziały się jaka jest  różnica między rybakiem a wędkarzem. Wszyscy chętnie wczuli się w rolę rybaka i wzięli udział w zabawie „Łowienie ryb”.

Rybie święto stało się okazją do spędzenia wspólnego czasu przy grach  i zabawach  zręcznościowych. Nie mogło zabraknąć również  zabaw ruchowych przy muzyce. Ulubioną piosenką przedszkolaków okazała się piosenka „Baby Shark”, która nawiązywała  do dzisiejszego święta. Starszaki mogły spróbować swoich sił w  układaniu puzzli, kiedy świat odwraca się do góry nogami (dzięki specjalnym okularom nie było to proste zadanie).Dzieci wykonały również pracę plastyczną „Akwarium”.

 Zabawy i radości nie było końca, czas upłynął nam w bardzo w miłej atmosferze.   Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Galeria zdjęć

Marzena Badora