Piątoklasiści na Olimpie – projekt edukacyjny

Tradycyjnie już, cykl zajęć poświęcony greckiej mitologii, zamknęły uczniowskie prezentacje poszczególnych bogów i herosów czczonych przez starożytnych Greków. Uczniowie klas: 5a i 5b, biorąc udział w projekcie „Piątoklasiści na Olimpie”, podsumowali, zdobytą wcześniej na lekcjach historii i języka polskiego, wiedzę i umiejętności dotyczące greckich bóstw i herosów. Piątoklasiści wcielili się w wylosowane przez siebie postacie mitologiczne, dokonując jednocześnie ustnej autoprezentacji odgrywanych bóstw i herosów. Poszczególne prezentacje dowiodły, że uczniowie znakomicie czuliby się na greckim Olimpie. Perfekcyjnie skomponowane (niejednokrotnie przy wsparciu rodziny) kostiumy, ale także wiedza i kreatywność oraz umiejętność opanowania stresu towarzyszącego prezentacjom, złożyły się na sukces sceniczny piątoklasistów.

Galeria zdjęć

Sylwia Herman