Projekt edukacyjny w grupie młodszej

W ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego ,,W ekologicznym świecie dobrze bawić się będziecie” dzieci z grupy młodszej zrealizowały kolejne działania projektowe:

– Telewizor z pudełka tekturowego zbudujemy i pogodę zapowiemy.

– Patyczki od lodów pozbieramy i z nich ramki wykonamy.

-Kącik przyrody tworzymy i w nim rośliny posadzimy.

Realizacja powyższych działań przyczyniła się do kształtowania ekologicznej świadomości u dzieci już od najmłodszych lat. Przedszkolaki zostały włączone do akcji recyklingowej zbierając patyczki i tekturowe pudełka i ponownego wykorzystania surowców wykorzystując je w pracach plastycznych i konstrukcyjnych. W sali powstał kącik przyrody, w którym najmłodsi  z wielkim entuzjazmem posadzili  hiacynty, żonkile, bratki, cebulę i posiali rzeżuchę.  Zielony kącik przyrody nie tylko będzie  dostarczał dzieciom radości z obserwacji wzrastających roślin, ale także będzie uczył troski o przyrodę i odpowiedzialności za otaczający świat. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z naszych działań.

Galeria zdjęć

Urszula Cierniak