Światowy Dzień Wody

20 marca w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Wody, angażując dzieci w różnorodne aktywności edukacyjne i zabawowe. Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola ubrane na niebiesko, co stanowiło symboliczny gest poparcia dla ochrony wody na całym świecie.

Program obchodów obejmował rozmowy na temat wody, badanie jej właściwości, oglądanie ilustracji i edukacyjnego filmu oraz picie wody. Jednak największe zainteresowanie wśród dzieci wzbudziła  zabawa ,,Wesoła i Smutna Kropla” podczas, której mali odkrywcy mogli wcielić się w rolę kropelki wody i przeżywać różne przygody, co nie tylko dostarczyło im dużo radości, ale także utrwaliło przekaz dotyczący znaczenia wody. Tworzenie plakatu na temat: ,,Oszczędzaj wodę” było doskonałą okazją do integracji grup oraz wyrażania pomysłów na oszczędzanie tego cennego zasobu przez dzieci. Nie zabrakło również aktywności ruchowych, w tym zabawy przenoszenia wody za pomocą gąbki, która rozwija zdolności manualne i koordynację ruchową najmłodszych.

Obchody Dnia Wody były dla przedszkolaków nie tylko okazją do zabawy, ale także cenną lekcją edukacji ekologicznej.

Galeria zdjęć

Urszula Cierniak