Sukcesy naszych uczniów w Gminnym Konkursie Recytatorskim

5 kwietnia 2024r. uczniowie naszej szkoły wspaniale zaprezentowali się w Gminnym Konkursie Recytatorskim, będącym etapem XXXV Regionalnego Konkursu Recytatorskiego „Wrażliwość na słowa”. Podczas przesłuchań rywalizowało aż 44 uczestników ze wszystkich placówek szkolnych z terenu naszej gminy, ubiegając się o nominacje do etapu powiatowego, który odbędzie się  w dniach 17 i 18 kwietnia w ROK w Częstochowie. Naszą szkołę reprezentowało dziewięcioro recytatorów: Alicja Bladziak, Mikołaj Urgacz, Natasza Czerwińska (klasy I-III), Elena Fonfara, Zofia Ankowska, Miłosz Kosin (klasy IV-VI), Nadia Kotarska, Lena Dróżdż, Patrycja Herman (klasy VII-VIII). Komisja powołana przez organizatora – GCKiS w Konopiskach – w składzie: przewodnicząca Dorota Musiał – instruktor ds. teatralnych i literackich w Regionalnym Ośrodku Kultury w Częstochowie, Renata Gęsiarz – magister filologii polskiej, pedagog oraz Piotr Mesyasz – Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Konopiskach, po wysłuchaniu wszystkich recytatorów, do reprezentowania Gminy Konopiska  w etapie powiatowym wytypowała troje uczniów z naszej szkoły: Nataszę Czerwińską (w kategorii klas I-III), Miłosza Kosina (w kategorii klas IV-VI) oraz Patrycję Herman (w kategorii klas VII-VIII).
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.

Młodym recytatorom gratulujemy umiejętności i scenicznej odwagi oraz życzymy dalszych sukcesów.

Galeria zdjęć

Sylwia Herman