Dzień Strażaka w Przedszkolu

4 maja w kalendarzu strażackim, to bardzo ważna data, ponieważ tego dnia swoje imieniny obchodzi Florian, czyli patron wszystkich zawodów związanych z ogniem: m.in. hutników, kominiarzy, garncarzy, piekarzy, kowali oraz oczywiście strażaków.

W naszym przedszkolu Dzień Strażaka w tym roku obchodzony był bardzo hucznie, ponieważ w tym dniu, wszystkie dzieci mogły uczestniczyć w wielu zabawach edukacyjnych, podczas których dowiedziały się na czym polega praca strażaka, z jakiego sprzętu korzysta w swojej pracy codziennej oraz podczas tematycznych zabaw ruchowych mogły poczuć się jak prawdziwi strażacy na akcji.
Zajęcia edukacyjne były wstępem, do wyprawy do remizy strażackiej, która odbyła się tego samego dnia.

Jestem pewna, że wielu z naszych najmłodszych z pewnością marzy o zawodzie strażaka, który w swojej bohaterskiej codzienności, niesie pomoc wszystkim potrzebującym.

Galeria zdjęć

Aneta Pełka