Absolwenci 2019/2020

Klasa VIII – mgr Lidia Bissinger

Magdalena Adamczyk, Emilia Ankowska, Mateusz Bajor, Dawid Binek, Jakub Czaja, Izabela Grelińska,
Wiktoria Janik, Marianna Jaskólska, Alicja Kamińska,  Norbert Kęsoń, Jakub Krakowski,
Kacper Leszczyński, Dominika Mańka, Hubert Pilawka, Jakub Pluta, Mateusz Pyrkosz,
Hubert Sitek, Otylia Solecka, Patryk Szczechla, Mikołaj Świetliczny, Wiktor Winek, Adrian Wróż

Sprzątanie Świata

„SZKOŁA PAMIĘTA” – wycieczka do Warszawy 9.10.2019r.

EUROWEEK W MIĘDZYGÓRZU 17-21.10.2019

Klasowe Mikołajki

Wigilia klasowa

 


Klasa VII – mgr Lidia Bissinger

Magdalena Adamczyk, Emilia Ankowska, Mateusz Bajor, Dawid Binek, Jakub Czaja, Izabela Grelińska,
Wiktoria Janik, Marianna Jaskólska, Alicja Kamińska,  Norbert Kęsoń, Jakub Krakowski,
Kacper Leszczyński, Dominika Mańka, Hubert Pilawka, Jakub Pluta, Mateusz Pyrkosz,
Hubert Sitek, Otylia Solecka, Patryk Szczechla, Mikołaj Świetliczny, Wiktor Winek, Adrian Wróż

Sprzątanie świata

Dzień Chłopaka

Mikołajki

Dekorujemy pierniczki

Klasowa wigilia

Wycieczka klasy VII do Kotliny Kłodzkiej


Klasa VI

Ozdabiamy pierniki

Mikołajkowe nocowanie

Wigilia klasowa

Dzień Kobiet

Lekcja z mitologii w klasie VI

Angielski na monitorze

Złoty Potok-Bobolice-Mirów

Wycieczka do Sandomierza


klasa 5

Spotkanie integracyjne przy ognisku

ognisko5
Wycieczka klasy piątej nad Wartę

klasa5warta0123
Dzień Chłopaka w klasie piątej

dzchlop5
Sprzątanie świata

sprzatanie10
Świętujemy urodziny z klasą

urodziny501
Wspólny czas

klasa507
Wizyta Mikołaja

Klasowa Wigilia

Dlaczego warto przeczytać tę książkę?

Wycieczka w Góry Świętokrzyskie klasy IV i V

Dmuchawce, latawce, wiatr...


klasa4sp

Z życia klasy…

Dzień Chłopaka w klasie czwartej

dzienchlop4
Moje miejsce w rodzinie

mojemiejsce
Klasowa Wigilia

klasowawigilia4
Klasa IV prezentuje inną wersję Kopciuszka

klasa4kopciuszek
Angielski na tabletach. Aplikacja Kahoot!

kl4kahoot
Dzień Kobiet

dzienkobiet4
Robimy sałatkę "Bomba witaminowa"

salatkabomba
Wycieczka klasy trzeciej i czwartej do Parku Ogrodzieniec

ogrodzieniec34
Przedwakacyjne spotkanie integracyjne w klasie czwartej

integr4


 Klasa III

kl3GKubis

Z życia klasy…

Modelowanie w masie solnej - "Toruńskie pierniki"

modelowanie
Project - What's he/she doing?

projectang4
"Let's do the shopping"

shop4

***

spellMISTRZOWIE LITEROWANIA PO ANGIELSKU 

            Każdego roku w naszej szkole przeprowadzany jest konkurs „Spelling bee”, wyłaniający mistrza literowania po angielsku. Tak też było i w tym roku. Konkurs odbył się wśród uczniów klasy trzeciej szkoły podstawowej, którzy w kolejnych rundach literowali coraz dłuższe wyrazy. Zawodnicy okazali się tak dobrze przygotowani, że aż cztery osoby stanęły na podium, zajmując I miejsce. Wyrazy uznania i wielkie brawa należą się:  Amelce  Ligenzie, Emilce  Ankowskiej, Dawidowi  Binkowi oraz  Norbertowi  Kęsoniowi.

liter2

Zwycięzcy otrzymali dyplomy, upominki oraz burzę zasłużonych braw. Wielkie gratulacje!

Joanna Lewandowska

***

gosczukrainyGość z Ukrainy w klasie trzeciej

              26 stycznia uczeń z naszej klasy, Norbert, sprawił nam niespodziankę. Zaprosił na zajęcia swoją przyjaciółkę z Ukrainy – Sofię, która przyjechała w odwiedziny do Polski. Sofia uczęszcza do szkoły we Lwowie. Ponieważ ma 9 lat i jest również uczennicą klasy trzeciej, zaciekawiło nas, jak przebiega nauka w szkole na Ukrainie.

Z dziewczynką rozmawialiśmy po polsku. Oprócz naszego i ukraińskiego języka, uczy się ona jeszcze w szkole: angielskiego, francuskiego, niemieckiego i włoskiego! Sofia była bardzo zaskoczona tym, że my uzupełniamy ćwiczenia w podręcznikach. U nich podręcznik jest jeden, wypożycza się go z biblioteki i trzeba go szanować, żeby dzieci z klas młodszych mogły z niego skorzystać w następnym roku, a piszą w zeszytach „w kratkę” i w „jedną linię”. Inaczej też wygląda w szkole ukraińskiej ocenianie. Można tam otrzymać ocenę w skali od 1 do 12. Sofia bardzo się zdziwiła, że u nas jest ocena opisowa, musieliśmy jej wyjaśnić , na czym ona polega i co trzeba umieć, żeby otrzymać ocenę A, B lub C. Rozmowa z naszym gościem trochę się wydłużyła, bo pytań zarówno z naszej strony, jak i ze strony Sofii było sporo. Dowiedzieliśmy się, że trzecioklasiści z Ukrainy umieją już liczyć do 1000, a my zaledwie do 100, że w klasie Sofii jest 21 uczniów, w tym tylko 10 dziewczynek (Prawie jak w naszej klasie).

Sofia okazała się otwartą, wesołą, niezwykle sympatyczną dziewczynką. W czasie tak krótkiego pobytu w naszej szkole wszyscy zdążyliśmy ją polubić i chyba z wzajemnością. Świadczy o tym list, który zdążyła do nas napisać przed swoim wyjazdem do Lwowa. List napisany jest po ukraińsku, ale wychowawczyni nam go przetłumaczyła. Zakończenie listu Sofia napisała w języku polskim. Mamy nadzieję, że ta znajomość będzie trwać nadal. W każdym razie zamierzamy odpowiedzieć na list Sofii.

list1

list2

 Uczniowie klasy III z wychowawczynią, Grażyną Kubis

***

krasiejow4Wycieczka  do  Krasiejowa

             Ostatnie miesiące w klasie trzeciej obfitowały w ważne wydarzenia: Pierwsza Komunia Święta, Sprawdzian Kompetencji z Operonem, potem OBUT… Ponieważ wszyscy uczniowie ciężko pracowali i osiągnęli znakomite wyniki, zasłużyli na nagrodę. Doskonałym pomysłem okazał się wspólny z rodzicami wyjazd do JuraParku i Parku Nauki i Ewolucji Człowieka w Krasiejowie koło Opola, dokąd udaliśmy się 03. czerwca.

            Po przekroczeniu bramy Parku wsiedliśmy na pokład Kapsuły Czasu i odbyliśmy niesamowitą podróż przez miliardy lat istnienia Wszechświata. „Podróżując” w realistycznej scenerii, połączonej z najnowszymi osiągnięciami techniki multimedialnej, obserwowaliśmy m.in. kolejne etapy kształtowania się Ziemi, powstawania galaktyk i Układu Słonecznego, wędrówkę kontynentów, zmiany klimatyczne.

Następny etap naszej podróży pokonaliśmy na własnych nogach, które czasem uginały się pod nami z wrażenia, jakie wywarły na nas rozmieszczone rekonstrukcje mezozoicznych gadów i płazów w naturalnej wielkości. Po drodze weszliśmy do Pawilonu Paleontologicznego, gdzie przez przeszkloną podłogę pooglądaliśmy sobie skamieniałości triasowych płazów i gadów. Potem udaliśmy się do Prehistorycznego Oceanarium. Tam stanęliśmy „oko w oko” z gatunkami, które żyły na Ziemi tysiące lat temu.

Ogromny entuzjazm wzbudził w uczestnikach wycieczki „Plac zabaw”. Mimo trzydziestostopniowego upału, dzieci błyskawicznie znalazły się na 12-metrowej wieży, z której zjeżdżały rurami, niczym pająki opanowały „pajęczą sieć”, każde chciało się pohuśtać, albo pobawić w archeologa. Chyba najwięcej energii właśnie tutaj zostawiły. Dobrze, że w sąsiedztwie można było zjeść obiad, i trochę odpocząć, bo przyszedł czas na Park Nauki i Ewolucji Człowieka.

Tę część Parku zaczęliśmy zabawami, grami i animacjami z udziałem wirtualnej rzeczywistości. Potem rozkoszowaliśmy się pierwszym lotem w Kosmos.

Wystawa „Świadectwa Ewolucji”, którą oglądaliśmy w  hełmach ( z przewodnikiem i trójwymiarowymi okularami), pokazuje problem naszego pochodzenia. Sporo emocji wśród dzieci wzbudziła ekspozycja najstarszej na świecie mumii ludzkiej.

W czasie wycieczki ani przez chwilę nie nudziliśmy się. Dzieci czuły się tu jak w swoim żywiole. Pobyt w Krasiejowie okazał się wspaniałą przygodą, którą stanowiło połączenie edukacji i zabawy na wysokim poziomie.

Grażyna Kubis


Klasa II

klasa2GK2

Mikołajki w Metro

mikolajkimetro2


Klasa I

klasa1GKubis

Pasowanie na ucznia

pasowanie1klasa

***

Zimowe zabawy na śniegu

zimowezabawykl1

klasa1axc klasa1xcv

klasa1vcx


Klasa „0”

klasa0LJ