Archiwum przedszkola – 2014/2015

ROK 2014/2015

zakprzedszkoleZakończenie roku szkolnego 2014/2015 w Przedszkolu

          26 czerwca 2015 roku przedszkolaki  uroczyście  świętowały zakończenie roku szkolnego.  Z tej okazji na akademię przybyli zaproszeni goście: przedstawicielka organu prowadzącego  sekretarz gminy  p. Barbara Ankowska – Lis, nauczyciele oraz rodzice.

Część  oficjalną rozpoczął dyrektor p. Paweł Bekus, który powitał przybyłych na uroczystość i dokonał  podsumowania pracy wychowawczo- dydaktycznej  przedszkola oraz wręczył pamiątkowe dyplomy rodzicom, którzy w sposób szczególny wspierali działalność placówki i angażowali się w pracę Rady Rodziców. Nie zabrakło również podziękowań dla dyrekcji, nauczycieli i pracowników obsługi.  Głos zabrała także pani sekretarz , która podziękowała za efektywną pracę przedszkola i przekazała życzenia wakacyjne dla dzieci  i ich rodziców.

Kolejnym punktem programu było przedstawienie prezentacji multimedialnej i zaśpiewanie przez wszystkich przedszkolaków piosenki w języku angielskim. Następnie na scenie zaprezentowały się dzieci z grupy młodszej, które  wesołymi piosenkami, wierszykami  i upominkami  pożegnały  swoich starszych kolegów  idących do klasy pierwszej. Po występach maluchów nadszedł czas na starszaki, które pożegnały przedszkole polonezem. Zaprezentowały również  swoje zdolności wokalno-recytatorskie .  Na zakończenie dzieci otrzymały nagrody książkowe i  pamiątkowe dyplomy.   Słodki poczęstunek przygotowany na tę okazję dopełnił całą uroczystość.  Wszystkim dzieciom życzymy miłych wakacji , a sześciolatkom powodzenia w uczniowskich zmaganiach.

                                                                                                                                                         Urszula Cierniak


xivdniXIV  DNI  GMINY  KONOPISKA

           W sobotę, 30 maja 2015r. przedszkolaki  wystąpiły  na  XIV  DNIACH  GMINY  KONOPISKA, prezentując  program taneczno- muzyczny  zatytułowany ,,Smerfne hity” . Taniec, śpiewy  oraz piękne stroje naszych artystów   zachwyciły  wszystkich  widzów.  Gromkim  brawom  nie było końca. W ramach podziękowania dzieci otrzymały słodkie upominki.

                                                                                                                                                             Urszula Cierniak


dzrodzprzedDZIEŃ RODZINY

        ,,Kocham moją rodzinę”… pod takim hasłem odbyła się 29. maja 2015 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym uroczystość z okazji Dnia Rodziny, na którą licznie przybyli zaproszeni goście, rodzice, dyrekcja i nauczyciele.

       Uroczystość rozpoczęła się występem wszystkich przedszkolaków, którzy zaprezentowali swoje talenty taneczne w energicznym i porywającym hicie ,,Smerfy” oraz w humorystycznym układzie ,,Taniec kowbojski”.

        Mali artyści dali również wspaniały popis swoich wokalno- recytatorskich zdolności i umiejętności w utworach ,,Mama przyjaciółka” i „Wianki”, w śpiewie solowym  oraz w scence pod barwnym tytule ,, Z codziennego życia mamy i taty”. Na twarzach rodziców widać było radość i ogromne wzruszenie. Nagrodzili swoje pociechy dużymi brawami. Po występie wręczono rodzicom słodkie upominki i zaproszono na wielkie grillowanie na plac szkolny.

       Uśmiechnięte dzieci , dumni rodzice i wspaniała atmosfera święta jeszcze  raz utwierdziły wszystkich w przekonaniu że najważniejsza jest rodzina!…

Urszula Cierniak


Wiktoria_wyroznieniesKONKURS PIOSENKI ,,Nasze  Śpiewanie”

        19 maja 2015r. w  świetlicy  w Korzonku odbył się III Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej ,,Nasze Śpiewanie”. Celem konkursu było wspieranie najzdolniejszych wokalnie dzieci  i umożliwienie prezentacji  ich umiejętności  wokalnych oraz propagowanie kultury muzycznej wśród dzieci.

         W kategorii najmłodszych dzieci – przedszkolaków  wyróżnienie otrzymała  Wiktoria Herman, prezentując  utwór pt. ,,Pola, lasy, łąki” zespołu  NO  TO  CO. Wiktorii gratulujemy i życzymy sukcesów  w kolejnych  konkursach.

Urszula Cierniak


kosmosKosmiczne podróże

            W ostatnim czasie w grupie młodszej realizowane były  tematy związane z Kosmosem i Układem Słonecznym. Tematyka ta wzbudziła w dzieciach wiele pozytywnych emocji! Zadziwiły nas swoją wiedzą na temat wszechświata i pytaniami, które je nurtowały. Chętnie brały udział w różnych aktywnościach: dowiedziały się jak można obserwować kosmos z Ziemi, tworzyły gwiazdozbiory, Układ Słoneczny, rakietę, ufoludki, zaznajomiły Kosmitę z zasadami i tradycjami życia na Ziemi pomagając mu odnaleźć się w naszym świecie. Podczas zabawy z globusem i lampką dowiedziały się jak powstaje dzień i noc. Wymyślały także język i sposób poruszania się ufoludków i śpiewały o nich piosenki. Podsumowaniem tych działań jest wystawa prac dzieci wykonywanych w ciągu całego  tygodnia.

Longina  Jeziorska


wyjazdtetarWyjazd do Teatru

              21  kwietnia dzieci z naszego przedszkola wyjechały na wycieczkę do Częstochowy, żeby w Teatrze na wielkiej scenie obejrzeć wspaniały spektakl pt. ,,Kopciuszek”. Choć bajka ta była dzieciom bardzo dobrze znana ,to na widowni w miękkich  czerwonych fotelach, wydawała się jeszcze ciekawsza. Dla małych widzów atrakcyjna była gra świateł, czy nagle zmieniające się sceny i dekoracje. Największe emocje wywołała przede wszystkim muzyka i piosenki, które rzeczywiście były piękne i wzruszające. Wyjazd do teatru wzbudził wiele pozytywnych emocji w dzieciach  o czym świadczyły uśmiechy i komentarze po zakończonym przedstawieniu.

Longina  Jeziorska

 


zwizytawosrodZ WIZYTĄ  W  OŚRODKU ZDROWIA

          Z okazji Dnia Służby Zdrowia przedszkolaki odwiedziły Ośrodek  Zdrowia w  Aleksandrii, gdzie zostały powitane przez p. pielęgniarkę Elżbietę Jagusiak i p. doktora Antoniego Motykę.

W ośrodku pani pielęgniarka zapoznała dzieci z poszczególnymi gabinetami, udzielając informacji jakie zabiegi  można w nich przeprowadzać , objaśniła na czym polega praca lekarza oraz przekazała  wiele cennych rad i wskazówek, dotyczących dbania o swoje zdrowie.  Jednak najwięcej emocji wśród dzieci  wzbudziło zwiedzanie gabinetu zabiegowego. Ochotnicy i najodważniejsi mogli zmierzyć ciśnienie, dotykać różne przyrządy lekarskie.  Wizyta ta dostarczyła dzieciom bardzo dużo ważnych i ciekawych treści edukacyjnych.

                                                                                                                                                  Urszula Cierniak


sprzatamySPRZĄTAMY  ŚWIAT

            30 kwietnia 2015 r. przedszkolaki  przystąpiły do akcji  ,,Sprzątania Świata”.  Dzieci wyposażone w gumowe rękawiczki i worki na śmieci wyruszyły na teren placu zabaw by go uporządkować. Mimo, że teren placu zabaw jest zadbany, śmieci niestety nie brakowało. Naszym przedszkolakom nie umknął żaden, najmniejszy nawet papierek.

 Prowadzone tego typu akcje są niezwykle potrzebne, gdyż zachęcają dzieci do działania i uczą odpowiedzialności dbania o środowisko.

                                                                                                                                                         Urszula Cierniak


bibliotprzedszODWIEDZAMY BIBLIOTEKĘ

             W czwartek 23 kwietnia 2015 r. dzieci z grupy starszej wraz z opiekunami odwiedziły Bibliotekę w Aleksandrii. Przedszkolaki wzięły udział w niezwykle ciekawej i pouczającej lekcji bibliotecznej przeprowadzonej przez Panią Iwonę Polak.

Dzieci zostały zapoznane z działalnością i pracą biblioteki, z różnymi działami oraz wybranymi książkami dla dzieci. Przedszkolaki zobaczyły jak wygląda karta czytelnika, poznały zasady wypożyczania książek i korzystania z księgozbioru dostępnego w bibliotece. Na zakończenie wizyty dzieci otrzymały upominki książkowe w nagrodę za kulturalne zachowanie się w bibliotece.

Spotkanie odbyło się w bardzo ciepłej atmosferze, a przedszkolaki obiecały, że na pewno jeszcze odwiedzą bibliotekę z rodzicami.

                                                                                                                                        Urszula Cierniak


przmedalPRZEDSZKOLAKI NA MEDAL !!!

         W semestrze letnim w naszym przedszkolu wprowadzone zostały tablice motywacyjne, oceniające zachowanie dzieci. Każdego dnia przedszkolaki są oceniane za swoje zachowanie, grzeczność i osiągnięcia.
Na koniec miesiąca każdy maluch, który nie zdobył żadnej negatywnej oceny, otrzymał Medal Grzecznego Przedszkolaka. Rywalizacja i chęć zdobycia jak najlepszej oceny motywuje naszych przedszkolaków, a rodzice chętnie dowiadują się o postępach swoich pociech.

Magdalena Klecha


urodzniespURODZINOWE NIESPODZIANKI

         Jaki jest ulubiony dzień dla każdego dziecka? Oczywiście, że dzień jego urodzin. Wyczekiwany, upragniony… świętowany głośno, hucznie i zabawnie. Tak samo jest w naszym przedszkolu. Solenizanci zasiadają w centralnym miejscu, z uśmiechem i radością na twarzy słuchają jak wszyscy śpiewają tradycyjne „Sto lat…” i wiwatują na jego cześć.
Potem przychodzi czas na życzenia i słodkości. Pamiątkowe zdjęcia wzbudzają wiele radości, a zabawom i opowieściom o planach urodzinowego balu nie ma końca.

Magdalena Klecha


ospZ WIZYTĄ W OSP…

         W słoneczny, wiosenny czwartek 23 kwietnia 2015, przedszkolaki z grupy młodszej wybrały się na wycieczkę do Ochotniczej Straży Pożarnej w Aleksandrii. Strażak opowiedział dzieciom o trudnej i niebezpiecznej pracy, wymagającej dużo odwagi i doskonałej sprawności fizycznej. Przedszkolaki obejrzały wóz strażacki, jego wyposażenie i wnętrze oraz specjalistyczny sprzęt potrzebny strażakom do akcji gaśniczych. Dzieci zapoznały się z zadaniami realizowanymi przez Straż Pożarną, sposobami alarmowania oraz zachowania się w przypadku zagrożenia. Wszyscy utrwalili sobie numer telefonu do Straży Pożarnej – 998 i numer alarmowy – 112.
Największą radość sprawiła maluchom przymierzanie stroju strażaka oraz możliwość wejścia do wozu strażackiego. Wizyta w straży wywołała wiele emocji i wrażeń, spotkanie uwieńczone zostało wykonaniem pamiątkowego zdjęcia.

Magdalena Klecha


wiosspacWiosenne spacery

      Podczas spacerów dzieci nie tylko zdobywają  nową wiedzę i doświadczenia, ale również uczą się cierpliwie obserwować świat i zauważać dokonujące się zmiany w przyrodzie.

     W marcu dzieci szukały i rozpoznawały oznaki wiosny. Podziwiały piękno pierwszych kwiatów – przebiśniegów, krokusów i zawilców, widziały świeże pąki na drzewach i krzaczkach.  Podczas zajęć maluszki  poznały właściwe wzorce zachowań, dotyczące ochrony przyrody. Wiedzą, że nie wolno zrywać kwitów będących pod ochroną, łamać gałęzi czy niszczyć bezmyślnie roślin. Tak starając się  zachowywać,  stają się „przyjaciółmi przyrody”.

Longina  Jeziorska


wiktoria.konkursrecytatorskiKONKURS  RECYTATORSKI ,,Wrażliwość  na słowa”

                W czwartek  24 marca w Hali Sportowej w Konopiskach  odbył  się  XXVII GMINNY  KONKURS RECYTATORSKI ,,Wrażliwość  na słowa”. Celem konkursu  było wzbudzanie zainteresowania literaturą piękną, a także umożliwienie młodym wykonawcom doskonalenia  sztuki żywego słowa.

                Nasze przedszkole reprezentowała   Wiktoria Herman w kategorii klas 0- III przedstawiając dwa utwory ,,Pan Kotek”  S. Jachowicza i ,,Baranek czyścioszek” U. Kozłowskiej, za które otrzymała wyróżnienie.

                Wiktorii serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Urszula Cierniak


siejrzezSiejemy rzeżuchę     

         Aby w naszym przedszkolu było bardziej wiosennie, zielono i świątecznie, dzieci na zajęciach przyrodniczych  zasiały rzeżuchę. Każdy przedszkolak wie, jakie warunki są potrzebne roślinom do wzrostu, więc nasionka zostały starannie podlane i odstawione w ciepłe i słoneczne miejsce. Pamiętały o dolewaniu wody i codziennie jej doglądały. Wyrosła bardzo pięknie i stała się pokusą dla smakoszy tej zdrowej i aromatycznej roślinki.

Longina  Jeziorska


dzkobietprzedDZIEŃ KOBIET

         6 marca 2015 r. obchodziliśmy  w naszym przedszkolu Dzień Kobiet. Szczęścia, uśmiechu, dużo radości i spełnienia wszystkich najskrytszych marzeń … tego życzyli chłopcy wszystkim dziewczynkom już od samego rana.  Chłopcy zaśpiewali również tradycyjne sto lat, a potem każde dziecko otrzymało upominki ufundowane przez rodziców.  Ten szczególny dzień upłynął w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze.

Urszula Cierniak

 


walentWalentynki

            Walentynki to tak popularne święto, że obchodzą je nawet przedszkolaki.  W tym roku obchodzono je w czasie ferii. Sale przedszkolną udekorowano serduszkami i balonami. Wspólna zabawa rozpoczęła się od wyjaśnienia czym właściwie są walentynki i kto jest patronem tego święta. Później wszyscy przywitali się pełną całusków piosenką. Były również tańce i konkursy z serduszkami i balonami. Na koniec każdy przedszkolak otrzymał walentynkę. Przedszkolaki z pewnością na długo zapamiętają atmosferę tego dnia, w którym nie boimy się mówić o swoich uczuciach. Szkoda, że na kolejne walentynki  trzeba czekać cały rok.

                                                                                             Urszula Cierniak


zabawynasniegZabawy na śniegu

       Za oknem zimowa aura i śnieg, który dzieci uwielbiają. Przedszkolaki z wielką ochotą wychodzą na plac przedszkolny, aby pobaraszkować w zaspach, porzucać się śnieżkami, ulepić bałwana albo… pograć w hokeja. Nie lada wyzwaniem było dla nich trafianie piłeczką do bramki za pomocą kijków. Słońce, powiew miłego zimowego wiatru oraz niewielki mróz szczypiący delikatnie policzki pozwoliły nam poczuć atmosferę prawdziwej rześkiej zabawy. Radosne okrzyki tryskających humorem dzieci wskazywały na to, że wszyscy świetnie się bawili.

Longina   Jeziorska


ulepbalwanUlepimy bałwana, śniegowego bałwana…

            Chyba każdy z nas pamięta z dzieciństwa zabawy  na śniegu, a w szczególności lepienie bałwana. Była to ogromna frajda zwłaszcza, gdy spadł pierwszy śnieg.  22 styczna aura zapewniła warunki do lepienia zimowych dzieł.  W tym dniu dzieci z grupy starszej śmiało ruszyły na boisko szkolne, aby bawić się na świeżym zimowym powietrzu. Starszaki całkowicie oddały się śnieżnej zabawie i  w niedługim czasie powstała bałwankowa rodzina. Śnieg lepił się doskonale, dlatego radość  i uśmiech na twarzach przedszkolaków były znakiem, że dzieciom podoba się taka forma spędzania czasu.

                                                                                                                          Urszula Cierniak


dzbabidziadDZIEŃ BABCI I DZIADKA

        21 i 22 stycznia  to najpiękniejsze dni w roku. W tych dniach babcie i dziadkowie obdarzani są szczególnymi dowodami miłości. Dnia 23.01.2015 r. o godzinie 16.00 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Aleksandrii  odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Zaproszeni  seniorzy  licznie przybyli, aby podziwiać występy swoich wnucząt. Dla kochanych gości przygotowano poczęstunek oraz różnorodny program artystyczny.  Przedszkolaki wzruszyły gości przedstawiając Jasełka i śpiewając kolędy. Na zakończenie wszystkie wnuczęta  złożyły swoim najbliższym życzenia i wyśpiewały piosenki o babci i dziadku.

      Spotkanie przebiegało w miłej, rodzinnej atmosferze.

Longina  Jeziorska


 karnawal       JAK CO ROKU W KARNAWALE,

        WSZYSCY BAWIĄ SIĘ WSPANIALE

            Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas.

            W dniu 22.01.2014 r. w  Zespole Szkolno -Przedszkolnym w Aleksandrii  odbył się bal karnawałowy. Tego dnia  w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Można było spotkać wróżki, królewny, delikatne motylki, rycerzy, piratów, Spider-Mana, Batmana, …  nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. W pierwszej kolejności odbyła się sesja zdjęciowa i prezentacja strojów.  Następnie wszyscy uczestnicy balu przeszli do sali gimnastycznej, gdzie  wystrój i kolorowe oświetlenie wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcił wszystkich do wesołej zabawy.

            Na tę  wyjątkową okazję  zaproszono wodzireja, który  przebrany  za  Clowna zachęcał  wszystkich do tańca przygotowaną muzyką. Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc wspólnie ze swoimi paniami w zabawach organizowanych  przez prowadzącego. Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową.

            Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów.

Kolejny bal karnawałowy…  już za rok!

Longina  Jeziorska


jaselkaprzedJasełka

        W niezwykłej scenerii stajenki betlejemskiej zaproszeni rodzice, dyrekcja i nauczyciele mogli podziwiać dzieci z naszego przedszkola w bożonarodzeniowym przedstawieniu jasełkowym.
Małym aktorom należą się pochwały za pokonanie tremy, wczucie się w role, a przede wszystkim za umiejętność działania w zespole, dzięki czemu wspólnie stworzyły bardzo efektowne i  urzekające widowisko. Dziecięca interpretacja narodzin Jezusa Chrystusa, kolędy, świąteczne stroiki i dekoracje, prezenty oraz świąteczny poczęstunek, który zakończył spotkanie, pozwoliły wszystkim wczuć się
w atmosferę zbliżających się świąt, pełną ciepła, radości i bliskości.
Dużym zainteresowaniem cieszył się też kiermasz świąteczny z ręcznie wykonanymi ozdobami bożonarodzeniowymi.
Dyrekcja i nauczyciele pragną serdecznie podziękować wszystkim, którzy zrobili zakupy na kiermaszu wspierając już tradycyjną inicjatywę. Podziękowania kierujemy również do rodziców dzieci występujących w jasełkach, w szczególności p. Dróżdż oraz p. Wiecha, za udostępnienie wykonanych przez siebie zdjęć z prywatnych fotoalbumów, abyśmy mogli przedstawić fotorelacje z tego spotkania na stronie internetowej naszej szkoły.

Magdalena Klecha


andrzejkiAndrzejkowe  spotkanie z rodzicami

           Jedną z nielicznych tradycji, która przetrwała do dzisiaj są Andrzejki będące  zabawą połączoną ze wspólnymi wróżbami dziewcząt i chłopców. Aby przybliżyć szczegóły tych obrzędów, w grupie młodszej  zostały zorganizowane zajęcia otwarte z udziałem rodziców.  Wprowadzeniem w magiczną atmosferę było zapalenie  świec i  lampionów w odpowiednio udekorowanej sali  oraz opowieść o zwyczajach i tradycjach andrzejkowych. Następnie za pomocą różnych rekwizytów, przepowiedziana została przyszłość. Dzieci dowiedziały się kim zostaną jak dorosną, co się wydarzy w najbliższym czasie oraz które z nich pierwsze wyruszy na wspaniałą wyprawę po świecie. Wróżby i przepowiednie przyniosły wiele radości, śmiechu oraz zapewniły wspaniałą zabawę.

Longina  Jeziorska


wizpolicWizyta policjantów

        W naszym przedszkolu kładziemy duży nacisk na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem. Dlatego naszych przedszkolaków odwiedzili funkcjonariusze policji z Posterunku w Blachowni.

        Podczas spotkania policjanci opowiedzieli dzieciom, jak należy się zachowywać , aby być bezpiecznym w domu i poza nim, omówili zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz jak reagować w sytuacji innych zagrożeń.

        Szczególnym zainteresowaniem wśród przedszkolaków cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego :kajdanek, pałki, latarki oraz umundurowania.

        W podziękowaniu za ciekawe spotkanie, przybliżenie i usystematyzowanie zasad bezpieczeństwa dotyczącego ruchu drogowego oraz bezpiecznej zabawy dzieci wręczyły gościom laurki.

Urszula Cierniak


 wyjzadfabrykiWyjazd do  Fabryki Uśmiechu

          Z okazji Mikołaja 4 grudnia 2014 r. przedszkolaki odwiedziły centrum rozrywki  ,,Fabrykę Uśmiechu” w Częstochowie.

Na miejscu na dzieci czekało mnóstwo atrakcji m. in. czteropiętrowy labirynt, zjeżdżalnie, tunele, armatki, trampolina i basen z kolorowymi piłeczkami.

Po wyczerpującej zabawie dla przedszkolaków przygotowano  słodki poczęstunek .

        Jednak najważniejszym punktem programu okazało się  spotkanie ze Świętym Mikołajem. Długo oczekiwany gość swoją wizytą sprawił dzieciom wiele radości.

Wesoło powitany wierszykami i piosenkami obdarował wszystkie dzieci prezentami.  Był to dzień pełen wrażeń i radości, dlatego przedszkolaki zgodnie stwierdziły, że takie spędzenie przedpołudnia bardzo im się podobało i chętnie znowu pojadą do centrum rozrywki.

Urszula Cierniak


misdzienprzed „Czy to jutro, czy to dziś wszystkim jest potrzebny miś”

        25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Tego dnia wszystkie dzieci naszego przedszkola spotkały się w jednej sali.  Specjalnym gościem uroczystości był Pluszowy Miś, który przybył tego dnia w odwiedziny do przedszkola. Miś opowiedział przedszkolakom o sobie, o tym jak i kiedy pojawił się na świecie, a także jak należy bawić się nim i dlaczego należy szanować pluszowe zabawki. Dzieci chętnie opowiadały o swoich ulubionych pluszowych misiach, wszyscy tańczyli z pluszakami, brali udział w konkursach i zabawach.
Pluszowy Miś został zaproszony przez przedszkolaków na kolejną uroczystość, która już za niespełna rok.

Magdalena Klecha


bajkaoprzyj Bajka o przyjaźni

             Bardzo miłą wizytę sprawili przedszkolakom uczniowie klasy piątej . Wcieleni w role bohaterów bajki  Ignacego  Krasickiego ,,Przyjaciele”, zaprezentowali się przed najmłodszymi  jako prawdziwi aktorzy. Przedstawienie poruszało zrozumiały już dla  dzieci  temat koleżeństwa,a  wspaniale dobrane kostiumy przyciągnęły ich szczególną  uwagę. Mali widzowie nagrodzili występ gromkimi brawami  i podziękowali  kolegom  za przybycie.

Longina  Jeziorska


 spacercmentarzSpacer na cmentarz

             Listopad to miesiąc pamięci o tych, którzy odeszli. To czas szczególnej modlitwy, odwiedzania cmentarzy  i zapalania zniczy. Jak co roku dzieci z naszego przedszkola udały się na cmentarz parafialny, aby uczcić pamięć zmarłych. Dzieci na grobach swoich bliskich zapaliły znicze. Z szacunku do miejsca i tradycji zachowały się bardzo grzecznie i spokojnie. Dla przedszkolaków była chwila, która na długo pozostanie w ich pamięci.

Urszula Cierniak 


spotkaintegrprzSpotkanie integracyjne

          10 października 2014 r. w naszym przedszkolu zostało zorganizowane spotkanie integracyjne, na którym rodzice mogli bliżej się poznać, jak również wspólnie z dziećmi miło spędzić czas. Wspólnej zabawie dopisywała piękna jesienna pogoda, dzięki której dzieci wraz z rodzicami chętnie uczestniczyli w zabawach ruchowo- muzycznych oraz zajęciach plastycznych.

          Uwieńczeniem spotkania była pyszna kiełbaska z grilla. Świeże powietrze, wyśmienite jedzenie oraz muzyka sprawiły, że atmosfera była bardzo sympatyczna i wszyscy się świetnie bawili.

Urszula Cierniak 


zaborlikZabawy na Orliku

        Zabawy ruchowe na Orliku są ulubioną formą zajęć dzieci z naszego przedszkola. Są one formą odreagowania napięć emocjonalnych oraz sposobem rozwijania kondycji fizycznej. Oprócz spontanicznej aktywności ruchowej dzieci przy okazji zabaw dowolnych na boisku według pomysłowości, potrzeb i inwencji samego dziecka wprowadzamy zorganizowane formy ruchowe. Dzieci w trakcie gier i zabaw mają kontakt z rówieśnikami, tworzą grupy oraz rywalizują ze sobą. Każde zaangażowanie dzieci w grę lub zabawę ma pozytywny wpływ na ich rozwój osobowości. Uczy współdziałania w grupie, wyzwala chęć walki, pozwala na świadome przeżywanie zwycięstwa i godne przyjmowanie porażek.

Urszula Cierniak


wizpielWizyta pani pielęgniarki

        Dnia 29 października do naszego przedszkola zawitała – pani Jolanta Wręczycka, która na co dzień pracuje jako pielęgniarka w Ośrodku Zdrowia Almed w Aleksandrii. Podczas spotkania dzieci miały okazję dowiedzieć się więcej o trudnym zawodzie pielęgniarki, pokonać lęk przed zabiegami medycznymi, a przede wszystkim wzbogacić i utrwalić swoje wiadomości na temat sposobów dbania o zdrowie. Pani pielęgniarka przypomniała dzieciom, jak należy ubierać się odpowiednio do pogody, jak właściwie się odżywiać i jak zachować zasady higieny i zdrowego stylu życia . Dzieci udzielając odpowiedzi na pytania gościa wykazały się dużą wiedzą na temat zdrowia i czystości.

Longina Jeziorska


chopDzień  chłopaka

            30.09.2013 r. obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Chłopaka – Przedszkolaka. Dzień ten upłynął nam w miłej i radosnej atmosferze. Z racji święta, chłopcy zasiedli na krzesłach a dziewczynki złożyły im  najlepsze życzenia. Każde dziecko otrzymało piękne upominki ufundowane przez rodziców. Cały dzień upłynął na zabawie, śpiewach i pląsach a zakończył się słodkim  poczęstunkiem.

 Longina  Jeziorska


jesspacprzedJesienny spacer

            Aby rozwiać wątpliwości: czy to jeszcze lato,  czy już  może jesień ? –  grupa maluszków wybrała się na spacer  po okolicy. Przedszkolaki szukały oznak Pani Jesieni pośród drzew, krzewów, liści i traw. Podczas wielkich poszukiwań detektywistycznych  udało się zebrać  kilka darów tej pięknej, kolorowej pory roku (jarzębinę, żołędzie, liście i kasztany) . Po powrocie do przedszkola wzbogaciliśmy kącik przyrody o nowe okazy i jednoznacznie stwierdziliśmy, że jesień u nas  zagościła na dobre.

Longina  Jeziorska


przedWitamy po wakacjach

            Serdecznie witamy naszych przedszkolaków i ich rodziców po wakacyjnej przerwie. Mamy nadzieje, że wypoczęci i z uśmiechem na twarzy wracacie w nasze przedszkolne progi.
Szczególnie ciepło witamy naszych nowych podopiecznych, którym życzymy szybkiej adaptacji oraz nawiązania wspaniałych znajomości. Wszystkim członkom naszej przedszkolnej społeczności życzymy dużo radości, słońca oraz wielu sukcesów w rozpoczynającym się roku szkolnym.

Grono  pedagogiczne