Osiągnięcia uczniów – 2006/2007

Wyniki w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „KANGUR”
Wyróżnienia –
Martyna Chętkowska kl. VI – 115 pkt.
Karolina Wilk kl. V – 94 pkt.
Płysa Jakub kl. IV – 92,5 pkt.
Płysa Aleksandra kl. V – 89,25 pkt.

Wyniki Test Oxford Plus 9 Edycja
Damian Kozieł kl. IV – 100/100 pkt. – laureat I stopnia z wyróżnieniem
Aleksandra Płysa  kl. V – 100/100 pkt. – laureatka I stopnia z wyróżnieniem
Justyna Sobiech kl. VI. – 96/100 pkt. – laureatka I stopnia
Martyna Chętkowska kl. VI. – 96/100 pkt. – laureatka I stopnia
Karolina Wilk kl. V – 96/100 pkt. – laureatka I stopnia
Aleksandra Żochowska k. V – 96/100 pkt. – laureatka I stopnia
Seweryn Sobczyk kl. V – 96/100 pkt. – laureat I stopnia

Gminny Konkurs „O czym szumią wierzby?- legenda mojej miejscowości”
I miejsce – Karolina Wilk, kl. V
II miejsce – Agnieszka Trybulec, kl. I gimn.
III miejsce – Katarzyna Kwak, kl. I gimn.
III miejsce – Maciej Polak, kl. II gimn.

II Gminny Konkurs Plastyczny pod patronatem Wójta Gminy Konopiska „Gmina Konopiska w przyszłości” – w kategorii klas młodszych II miejsce zdobyła Amanda Pasternak z kl.I

Gminny Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej (10.05.07) w Rększowicach: II miejsce – Marta Ociepa z kl. VI

IV Gminny Konkurs Ekologiczny „Ziemia to wyspa zielona” (23.04.07. ) w Jamkach – Korzonku
I miejsce zajęły: Martyna Chętkowska – kl. VI, Martyna Wręczycka – kl. VI i Karolina Wilk – kl. V

IV Gminny Konkurs Plastyczny ” Zilustruj poezję” (11.04.07r. ) zorganizowanym w Łaźcu wśród klas gimnazjalnych:
I m. zajęła Martyna Jeziorska – kl. II
II m. zajęła Ania Eliasz – kl. III
III m. zajęła Martyna Pastusińska – kl. II
wyróżnienie: Agnieszka Trybulec – kl. I

X Festiwal Piosenki Turystycznej ” Nasze Śpiewogranie” (16.04.07r.) w świetlicy w Korzonku w kategorii klas IV – VI:
I miejsce zdobył zespół w składzie: Ewa Błach, Monika Gajzner, Klaudia Gała, Magda Musiał, Klaudia Nowak, Marta Ociepa, Olga Serafin, Martyna Wręczycka, Iza Piotrowicz, Joanna Gajzner, Weronika Góra, Dajana Góra

Gminny Konkurs Gramatyczny Języka Polskiego dla klas II i III SP w Korzonku (17.04.07r. )
I m. Mateusz Maruszczyk – kl. III
III m. Magda Wilk – kl. II

II Gminny Konkurs dla uczniów klas III „Bezpieczna droga do szkoły” (15.03.07) – Marcin Ciuk zdobył 56,5/59p. i uzyskał III miejsce

Konkurs „Test Matematyka Plus”
Mateusz Maruszczyk kl. III (84/100p),
Damian Kozieł kl. IV (80/100p),

Gminny XIX Konkurs Recytatorski (8.02.2007) – Delfina Kozak, ucz. kl.I – IV m. w kategorii kl. 0 – III
Igor Serafin, ucz. kl.III – IV m. wśród gimnazjalistów

Festiwal Piosenki Europejskiej (9.02.2007) – wyróżnienia – Daria Ociepa i Martyna Chętkowska kl. VI

IV Gminny Konkurs Matematyczny (6.02.2007) – kategoria IV klasa – Damian Kozieł – I miejsce
kategoria V klasa – Aleksandra Płysa – I miejsce
kategoria VI klasa- Martyna Chętkowska -IV miejsce

III Przegląd Kolęd i Pastorałek „Aleksandria 2007” –  I m. – Katarzyna Kwak, kl. I gimnazjum
II m. – Aneta Poks, kl. III gimnazjum
II m. – Marta Ociepa, kl. VI
III m. – Roksana Osadnik, kl. III
wyróżnienie – Martyna Chętkowska, kl. VI

V Regionalny Konkurs Plastyczny dla dzieci i młodzieży p.t. „Tradycje i obrzędy polskie” ( 8. grudnia 2006 r.) – Agnieszka Trybulec kl. I gimnazjum zdobyła I miejsce

II Konkurs z przepisów ruchu drogowego zorganizowanego przez Komendę Miejską Policji i Wojewódzki Ośrodek Ruchu drogowego w Częstochowie – Karolina Wilk z kl. V zdobyła I miejsce

Konkurs przedmiotowy z historii – Mateusz Węgierek z kl. III gimnazjum zakwalifikował się do II etapu

Konkurs przedmiotowy z języka polskiego – Aleksandra Poks z kl. III gimnazjum zakwalifikowała się do II etapu

Konkurs interdyscyplinarny – Karolina Wilk z kl. V zakwalifikowała się do II etapu

Konkurs „Parki krajobrazowe” organizowany przez Zespół Parków Krajobrazowych woj. śląskiego –
do II etapu zakwalifikowali się : Aleksandra Poks kl. III gimnazjum
Wioletta Gruca kl. III gimnazjum
Ewa Gołdyn kl. III gimnazjum
Martyna Jeziorska kl. II gimnazjum
Uczniowie ci zdobyli w II etapie konkursu II miejsce.

 OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE

9 .10.2006 – II m. Gminny Turniej Piłki Nożnej chłopców

21.10.2006 – III m. w Drużynowych Mistrzostwach Powiatu w Tenisie Stołowym
W tym:  I m. kat. Żacy (Aleksander Kampka kl. IV )
II m.  kat. Kadeci ( Bartosz Skoczylas kl. IIG., Daniel Musiał kl. IIG)
III m. kat. Młodzicy ( Martyna Chętkowska kl. VI,Olga Serafin kl. VI)

22.10.2006 –   Ogólnopolski Bieg Przełajowy „ Biegajmy Razem” w Konopiskach
II m. Szkoła Podstawowa
III m. Gimnazjum

23.10.2006 –  III m. Gminny Turniej Koszykówki  Szkół Gimnazjalnych – chłopcy

26.10.2006 – III m. Gminny Turniej Koszykówki  Szkół Gimnazjalnych – dziewczęta

.10.2006 – II m. Gminny Turniej Piłki Nożnej chłopców

20.11.2006 – III m Gminny Turniej Siatkówki chłopców- klasy gimnazjalne

27.11.2006 – III m Gminny Turniej Siatkówki dziewcząt- klasy gimnazjalne

14.11.2006 – III m Gminny Turniej Dwa Ognie dziewcząt

11.12.2006 – III m Gminny Turniej Piłki Halowej chłopców- klasy gimnazjalne

11.12.2006 – II m Gminny Turniej Piłki Halowej dziewcząt- klasy gimnazjalne

31.01.2007 –
Igrzyska Powiatu Częstochowskiego w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców szkół podstawowych
Klasyfikacja drużynowa –  dziewczęta kl. VI – I miejsce
chłopcy kl. VI – IX miejsce
Klasyfikacja indywidualna – Daria Ociepa – III miejsce
Olga Serafin – IV miejsce
Martyna Chętkowska – V miejsce
Przemek Poks – VI miejsce

02.03.2007 – I m Gminny Turniej Piłki Nożnej Halowej – chłopcy kl. IV-VI

13.03. 2007 – Gimnazjada Powiatu Częstochowskiego w szachach chłopców – drużynowo I miejsce
Uczeń klasy III Gimnazjum – Igor Serafin – zdobył I miejsce w kategorii indywidualnej.

22.03.2007 – Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Tenisie Stołowym – drużynowo III miejsce
Olga Serafin kl. VI – III miejsce indywidualnie

04.04.07r. – Rejonowy Turniej Szachowy w Częstochowie – udział wzięli Igor Serafin – kl. III gimn. i Paweł Solecki – kl.II gimn.

17.04.07r. – Mistrzostwa Szkół Podstawowych w Piłce Koszykowej chłopców – III m. zajęła drużyna w składzie: Konrad Kuzior, Konrad Pilarski, Przemek Poks, Norbert Czaja, Sebastian Lelit.

20.04.07 r. – Mistrzostwa Gminy Konopiska szkół gimnazjalnych w lekkiej atletyce –
I miejsce zajęli – Maciek Polak – skok w dal – 5m 05cm, Anna Kuśmierska – pchnięcie kulą (1 kg) 9m 83cm
II miejsce – Anna Eliasz – skok w dal – 4m 11cm
III miejsce – Justyna Leszczyńska – skok w dal -3m 69cm, Szymon Ankowski – pchnięcie kulą (4 kg) – 7m 01cm

I miejsce: Anna Eliasz – bieg na dystansie 600 metrów
Maciej Polak – bieg na dystansie 100 metrów

II miejsce: sztafeta 4 X 300 metrów dziewcząt
sztafeta 4 X 300 metrów chłopców

III miejsce: Kamila Lelit – bieg na dystansie 100 metrów
Kacper Cierpiał – bieg na dystansie 1000 metrów
Adam Bryła – bieg na dystansie 100 metrów

21.04.07. –  VIII Powiatowe Indywidualne Mistrzostwa L.Z.S. w tenisie stołowym w Kłomnicach
Błażej Maroszek – II m. w kategorii ” żak”
Jakub Płysa -III m. w kategorii ” żak”
Norbert Czaja – IV m. w kategorii „młodzik”
Aleksandra Poks -III m. w kategorii „junior”

14.05.07.  – VI Zawody Powiatowe GRAND PRIX KONOPISK w biegach przełajowych
Gimnazjum : III miejsce drużynowo
I miejsce: Justyna Leszczyńska w biegach na 600m
IV miejsce: Maciej Polak – 1000m
V miejsce:Anna Eliasz – 1000m

Szkoła Podstawowa: IV miejsce drużynowo
I miejsce: Konrad Pilarski – 600m
II miejsce: Arkadiusz Zaremba – 300m
II miejsce: Klaudia Ceglarek – 300m
V miejsce: Jakub Płysa – 300m
VI miejsce: Izabela Piotrowicz – 600m

Przedszkole – bieg na 100m
IV miejsce: Izabela Foltyńska i Dominik Zawadzki
V miejsce: Zuzia Kuliberda