Osiągnięcia uczniów – 2007/2008

OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE

  • IV m. w klasyfikacji ogólnej wśród szkół podstawowych w roku szkolnym 2007/2008
  • Szkoła Podstawowa
    I m. w Gminnym Turnieju Tenisa Stołowego chłopców – Konopiska 2008.
  • GRAND PRIX KONOPISK – Powiatowe
    III m. – Radosław Kurek
    II m. – Justyna Leszczyńska
    Drużynowo: IV m. wśród szkół gimnazjalnych i VI m. wśród szkół podstawowych
  • Lekka atletyka:
    III m. Jakub Płysa – w biegu na 60m
    III m. Damian Kozieł – w rzucie piłeczką palantową
    III m. Piotr Pastusiński – w biegu na 800m
  • 08.05.2008r. – III m. w Powiatowym Turnieju Kortball w Konopiskach (Gimnazjum)
  • 19.04.2008 r. – W IX Mistrzostwach PZLZS w Tenisie Stołowym w Kłomnicach w kategorii:
    „KADETKA” – Olga Serafin zajęła III miejsce,
    „ŻACZKA” – Kinga Ociepa – I miejsce i Roksana Osadnik – II miejsce.
  • 14.04.2008 r. – II miejsce w Gminnym Turnieju Koszykówki Chłopców w Konopiskach ( kl. V: Jakub Płysa, Damian Kozieł, Aleksander Kampka i kl. VI: Konrad Błach, Mariusz Kotas, Piotr Pastusiński, Dawid Kular)
  • 17.01.2008r. – II m. w Turnieju Koszykówki „Ferie 2008” w Konopiskach (Gimnazjum)
  • 04.12.2007r. – III m. w Turnieju Gminy Konopiska w piłce halowej (Gimnazjum) w Hutkach
  •  22.11.2007 r.  – IV miejsce dziewcząt i V miejsce chłopców w Gminnym Turnieju zwinnościowych torów przeszkód
  • 11.11.2007 r. – III miejsce w Turnieju Piłki Nożnej z okazji Święta Niepodległości w Konopiskach
  • 29.10.07r.  Gminny Turniej „Dwa ognie” dziewcząt – II miejsce SP
  • 26.10.2007 r. – III miejsce w Gminnym Turnieju koszykówki chłopców
  • 17.10.07r. w Hutkach –  Gminny Turniej szkół gimnazjalnych w koszykówce dziewcząt – III miejsce
  • 11.10.07r. w Rększowicach odbyły się Przyrodnicze biegi przełajowe. Szkoła Podstawowa drużynowo zajęła I miejsce.
  •  24.09.2007r. w Kopalni odbył się Gminny turniej piłki nożnej chłopców szkół podstawowych. Uczniowie naszej szkoły zdobyli III miejsce.
  • wrzesień 2007r. – III miejsce w Gminnym Turnieju piłki nożnej na trawie

INNE OSIĄGNIĘCIA

  • 28.11.07r. w Regionalnym Ośrodku Kultury w Częstochowie, w Konkursie Piosenki  II miejsce zajęła Karolina Skaczyło z grupy młodszej przedszkolnej, wyróżnienie zdobył Dawid Kosmala z klasy „0”
  • Uczniowie: Damian Kozieł kl. V, Jakub Płysa kl. V i Aleksandra Płysa kl. VI zakwalifikowali się do finału konkursu matematycznego „Koziegłowy – mądre głowy”
  • Ola Płysa , uczennica klasy V została laureatką konkursu matematycznego „Koziegłowy – mądre głowy” i zajęła III miejsce w tym konkursie
  • Wyniki konkursu Test Oxford Plus z języka angielskiegoAleksandra Płysa – 96 pkt.
    Ewa Kwietniowska – 92 pkt.
    Damian Kozieł – 88 pkt.
    Aleksandra Żochowska – 84 pkt.
    Gabriela Bissinger – 84 pkt.
    Dawid Bucki – 84 pkt.
    Seweryn Sobczyk – 80 pkt.
    Kornel Góra – 80 pkt.
    Jakub Płysa – 80 pkt.
    Magdalena Wilk – 80 pkt.
    Arek Zaremba – 80 pkt.
  • Dnia 10 stycznia 2008 r. odbył się IV Przegląd Kolęd i Pastorałek „Aleksandria 2008”
    I miejsce – Magdalena Wilk, kl. III , w kategorii klas I-III
    III miejsce – Agata Hadrian, kl. V, w kategorii klas IV-VI
    I miejsce – Martyna Chętkowska, kl. I gimnazjum
  • Wyniki konkursu „Alfik Matematyczny 2007”
    Mateusz Maruszczyk kl. IV – najwyższy wynik w szkole – 130 pkt./150 pkt –
    10 m. w  województwie i 74 m. w kraju na 8 645 uczestników w swojej kategorii wiekowej
    Wojciech Kocik kl. I gimnazjum – 116,25 pkt – 34 m. w województwie i 716 m. w kraju
    na 5 251 uczestników
    Przemek Poks kl. I gimnazjum – 96 pkt.
    Konrad Pilarski kl. I gimnazjum – 90 pkt.
    Olga Serafin kl. I gimnazjum  – 87,25 pkt
    Norbert Czaja kl. I gimnazjum – 82,5 pkt
    Krystian Starczewski kl. II gimnazjum – 82,5 pkt.
  • Wyniki konkursu Test Matematyka Plus VIII Edycja
    Aleksandra Płysa kl. VI – 88/100 pkt – laureatka III stopnia
    Mateusz Maruszczyk kl. IV – 88/100 pkt – laureat III stopnia
    Karolina Wilk kl. VI – 76/100 pkt
    Damian Kozieł kl. V – 76/100 pkt
    Gabriela Bissinger kl. V – 76/100 pkt
    Jakub Płysa kl. V – 72/100 pkt
    Wojciech Kocik kl. I gimnazjum – 72/100 pkt
  • Wyniki konkursu matematycznego „Zamek moich marzeń” przygotowanego w ramach Projektu EFS „Matematyka kluczem do sukcesu ucznia i wszechstronnego rozwoju wiejskiej szkoły”
    Weronika Łukasiewicz
    Wiktoria Zalewska
  • Dnia 20.02.2008r. w Korzonku (świetlica) odbyły się gminne eliminacje  „XX Konkursu Recytatorskiego”. Uczennica  kl. II – Amanda Pasternak zajęła I miejsce w kategorii klas 0-III i zakwalifikowała się do etapu powiatowego.
  • 27 lutego 2008r. w ROK w Częstochowie odbyły się powiatowe eliminacje XX Regionalnego Konkursu Recytatorskiego dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Uczennica II klasy – Amanda Pasternak- otrzymała promocję do finału regionalnego konkursu, który odbył się 14 marca 2008r.
  • W dniu 6. marca 2008 r. uczennice naszej szkoły zajęły dwa I miejsca w Przeglądzie Piosenki Harcerskiej i Turystycznej „Nasze Śpiewogranie” w kategorii szkoły podstawowej i gimnazjumSZKOŁA PODSTAWOWA – I miejsce w kategorii szkoła podstawowa
    1. Dominik Zawadzki kl. I
    2. Justyna Ankowska kl. III
    3. Magdalena Wilk kl. III
    4. Monika Zamróz kl. III
    5. Roksana Osadnik kl. IV
    6. Gabrysia Dulska kl. IV
    7. Kinga Ociepa kl. IV
    8. Dajana Góra kl. V
    9. Weronika Góra kl. V
    10. Paulina Jagusiak kl. V
    11. Gabrysia Bissinger kl. V
    12. Ewa Kwietniowska kl. VWykonali piosenki:
    1. „Aleksandria rock`n roll”
    2. „Radość i muzyka”

    GIMNAZJUM I miejsce w kategorii gimnazjum
    1. Daria Ociepa kl. I
    2. Marta Ociepa kl. I
    3. Martyna Wręczycka kl. I
    4. Olga Serafin kl. I
    5. Magda Musiał kl. I
    6. Martyna Chętkowska kl. I
    7. Monika Gajzner kl. I
    8. Klaudia Gała kl. I
    9. Iza Piotrowicz kl. I
    10. Klaudia Nowak kl. I
    11. Paulina Ankowska kl. II
    12. Katarzyna Kwak kl. II

    Wykonały piosenki:
    1. „Gdzie ta keja”
    2. „Pożegnanie Liverpoolu”

  • KONKURS PIOSENKI EUROPEJSKIEJ – KONOPISKA 7 marca 2008r. – wyróżnienie
    Marta Ociepa
    + chórek taneczny
    Daria Ociepa
    Klaudia Nowak
    Klaudia Gała
    Olga Serafin
    Wykonały piosenkę „Que sera”
  • Uczniowie naszej szkoły: Izabela Piotrowicz z kl. I gimnazjum, Martyna Chętkowska z kl. I gimnazjum, Błażej Maroszek z kl. V szkoły podstawowej oraz Patryk Zawadzki z kl. I gimnazjum wzięli udział w 50 Ogólnopolskim Turnieju Szachowym o „ZŁOTĄ WIEŻĘ”.
  • 17. 04. 2008 r. – Gminny Konkurs Ortograficzno – Gramatyczny
    Magdalena Wilk kl. III SP – III miejsce
    Mateusz Zielonka kl. II SP – III miejsce
  • V Międzyszkolny Konkurs Plastyczny „Zilustruj Poezję”Martyna Pastusińska kl. III G – I miejsce
    Martyna Jeziorska kl. III G – V miejsce
    Joanna Gajzner kl. V SP- I miejsce
    Agata Hadrian kl. V SP – II miejsce
    Ewa Kwietniowska kl. V SP – III miejsce
    Mateusz Kregulewski – I miejsce
    Magdalena Wilk kl. III SP – II miejsce
  • IV Gminny Konkurs „Bądź bezpieczny na drodze” – wyróżnienia dla Mateusza Dudka i Pawła Czerni
  • Międzynarodowy Konkurs Matematyczny  „KANGUR EUROPEJSKI” – 27.03.2008 r.
    Mateusz Maruszczyk, uczeń klasy IV –  Laureatem Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny”.  Nagrodą jest wycieczka do Legolandu w Danii.  Mateusz Maruszczyk – 120 pkt. – LAUREAT
    Aleksandra Płysa – 116 pkt. – WYRÓŻNIENIE
    Karolina  Wilk – 100,25 pkt. – WYRÓŻNIENIE
    Wojciech Kocik – 105 pkt. – WYRÓŻNIENIE
  • KONKURS EKOLOGICZNY w ZSP w Kopalni – 18.04.2008 r.
    Karolina Wilk kl. VI, Aleksandra Płysa kl. VI, Damian Kozieł kl. V – zajęli III miejsce
  • Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny „EKO-PLANETA” – 27.02.2008r.Gimnazjum – udział wzięło 14 uczniów
    Maciej Polak – 24 pkt. – wynik bardzo dobry
    Martyna Pastusińska – 23 pkt. – wyróżnienie
    Daniel Musiał -23 pkt. – wyróżnienie
    Martyna Chętkowska – 23 pkt. – wyróżnienie
    Klaudyna Poks – 22 pkt. – wyróżnienie
    Marta Ociepa – 20 pkt. – wyróżnienie
    Olga Serafin  – 20 pkt. – wyróżnienieSzkoła Podstawowa – udział wzięło 16 uczniów
    Aleksandra Płysa – 27 pkt. – wynik bardzo dobry
    Damian Kozieł – 26 pkt. – wyróżnienie
    Emilia Jagusiak – 24 pkt. – wyróżnienie
    Piotr Kuliberda – 23 pkt. – wyróżnienie
    Katarzyna Żochowska – 22 pkt. – wyróżnienie
    Jakub Płysa – 22 pkt. – wyróżnienie
    Gabriela Bissinger – 20 pkt. – wyróżnienie
    Kacper Bąk – 20 pkt. – wyróżnienie
  • Wyniki konkursu Test Matematyka Plus IX EDYCJA1. Mateusz Maruszczyk, kl. IV – 100/100 pkt. – laureat I stopnia z wyróżnieniem
    2. Karolina Wilk, kl. VI – 100/100 pkt. – laureatka I stopnia z wyróżnieniem
    3. Aleksandra Płysa, kl. VI – 100/100 pkt. – laureatka I stopnia z wyróżnieniem4. Gabriela Bissinger, kl. V – 88/100 pkt. – laureatka III stopnia
    5. Damian Kozieł, kl. V – 88/100 pkt. – laureat III stopnia
    6. Jakub Płysa, kl. V – 84/100 pkt. – laureat IV stopnia
    7. Kinga Ociepa, kl. IV – 80/100 pkt. – laureatka V stopnia
    8. Emilia Jagusiak, kl. V – 80/100 pkt. – laureatka V stopnia
  • Szkolny konkurs plastyczny pt. „Dla Was Kochani Rodzice”
    Grupa najmłodsza – „maluchy”  i grupa „0” otrzymały wyróżnienia i słodkie lizaki
    Grupa I -III szkoły podstawowej – I miejsce – Julia Fonfara kl. II
    II miejsce – Roksana Mrowiec  kl. III
    III miejsce – Klaudia Ceglarek kl. III
    wyróżnienie – Arek Szczurek kl. I
    Grupa IV – VI szkoły podstawowej – I miejsce – Gabriela Bissinger kl. V
    II miejsce – Dajana Góra kl. V
    III miejsce – Weronika Góra kl. V
    III miejsce – Roksana Osadnik kl. IV
    wyróżnienia – Weronika Łukasiewicz kl. IV
    – Wiktoria Zalewska kl. IV
    – Agata Hadrian kl. V
    Grupa I – III gimnazjum – wyróżnienia – Agnieszka Trybulec kl. II
    – Magdalena Ankowska kl. III
    – Martyna Wręczycka kl. I
  • Konkurs literacki pt. „Wiersz dla mamy”:
    Magdalena Wilk – I miejsce
    Karolina Wilk – II miejsce
    Delfina Kozak – III miejsce
    Katarzyna Żochowska – wyróżnienie
    Aleksandra Żochowska – wyróżnienie