Osiągnięcia uczniów – 2008/2009

OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE

  • 6-7.09.08r. „Dożynki Gminne” w Hutkach:
    Turniej ” Dwóch Ogni” – SP (dziewczęta) – I miejsce
    Piłka Nożna- Gimnazjum (chłopcy) – III miejsce
  • 22.09.08r. w Kopalni – Gminny Turniej Piłki Nożnej szkół podstawowych (chłopcy) – IV miejsce
  • 02.10.08r. w Rększowicach – Przyrodnicze Biegi Terenowe:  II miejsce- ucz. kl. VI: G. Bissinger, J. Płysa, P. Jagusiak
  • 15.10.08r. w Hutkach – Gminny Turniej Koszykówki chłopców – szkoły gimnazjalne – I miejsce
  • 26.10.08r. w Konopiskach – Turniej Piłki Ręcznej z okazji otwarcia boiska „Orlik 2012” – III miejsce
    – Turniej Mini Piłki Nożnej „Orlik 2012” – IV miejsce
  • 27.10.08r. w Hutkach – Gminny Turniej Piłki Koszykowej dziewcząt – II miejsce
  • 25.11.08r. w Jamkach-Korzonku – Gminny Turniej w „Dwa Ognie”- uczennice Szkoły Podstawowej zajęły III miejsce
  • I miejsce  (drużynowo) w powiatowych Mistrzostwach PZ LZS w tenisie stołowymII miejsce Mateusz Dudek kat. żaczkiIII miejsce Daria Ociepa kat. kadetki
  • III miejsce Roksana Osadnik kat. żaczki
  • I miejsce Kinga Ociepa kat. żaczki
  • 01.12.08r.  w Hutkach – Gminny Turniej Piłki Siatkowej w grupie dziewcząt – III miejsce. Martyna Wręczycka zdobyła tytuł najlepszej zawodniczki drużyny.
  • 13.02.2009 – Miejski Ośrodek Kultury w Rędzinach – Osiedlu – MISTRZOSTWA POWIATU CZĘSTOCHOWSKIEGO W SZACHACH W ROKU SZKOLNYM 2008/2009- w kategorii Szkoły podstawowe chłopcy – drużynowo –  I miejsce ZSP im Jana Kochanowskiego w Aleksandrii 11,5 pkt
    – w kategorii Szkoły podstawowe chłopcy – indywidualnie –
    I miejsce
    Błażej Maroszek
    VII miejsce Radosław Kurek
    XVII miejsce Kamil Poks
  • – w kategorii Szkoły podstawowe dziewczęta – drużynowo – V miejsce ZSP im Jana Kochanowskiego w Aleksandrii 10,5 pkt
    – w kategorii Szkoły podstawowe dziewczęta – indywidualnie
      Xii miejsce Ewa Kwietniowska- w kategorii Gimnazja dziewczęta – drużynowoII miejsce ZSP im Jana Kochanowskiego w Aleksandrii 11,5 pkt
    – w kategorii Gimnazja dziewczęta – indywidualnie –
     II miejsce Martyna Chętkowska
    IV miejsce Izabela Piotrowicz

    – w kategorii Gimnazja chłopcy – drużynowoI miejsce ZSP im Jana Kochanowskiego w Aleksandrii 11,0 pkt
    – w kategorii Gimnazja dziewczęta – indywidualnie
     I miejsce Patryk Zawadzki
    IV miejsce Krystian Starczewski
    V miejsce Kacper Cierpiał
  • Luty – II miejsce w  Gimnazjadzie Powiatu Częstochowskiego w Tenisie Stołowym
  • Marzec – II miejsce  w Gminnym Turnieju Piłki Nożnej w Konopiskach
    III miejsce  w Turnieju Piłki Siatkowej chłopców – gimnazjum
    I miejsce (dziewczęta)  i  III miejsce (chłopcy)  w Gminnych Zawodach „Sztafety zwinnościowe” w Konopiskach
  • Gminne zawody w pchnięciu kulą – Anna Kuśmierska, kl. III gimnazjum zajęła I miejsce
  • I miejsce w klasyfikacji chłopców w Gminnych Zawodach Lekkoatletycznych
  • III miejsce w klasyfikacji dziewcząt w Gminnych Zawodach Lekkoatletycznych
  • II miejsce dla Szkoły Podstawowej w Gminnych Rozgrywkach Sportowych w r. szk. 2008/2009
  • III miejsce w klasyfikacji drużynowej szkół w VII Grand Prix Konopisk w biegach przełajowych

INNE OSIĄGNIĘCIA

  • 5 listopada 2008r.  uczennice klasy trzeciej: Zuzanna Patynowska zdobyła I miejsce, a Delfina Kozak -III miejsce w V Edycji Miejsko-Powiatowego Konkursu Plastycznego „Ratownik i jego praca – telefon 112” organizowanego przez Szkołę Podst. nr 50 w Częstochowie pod patronatem Wydz. Zarządzania Kryzysowego UM Cz-wy i Służb Ratowniczych
  •  II miejsce przedszkolaków w IV Powiatowym Przeglądzie Dziecięcych Zespołów Artystycznych „Złota linia 2008 r.”
  • 27.11.08r. – V Festiwal Piosenki Europejskiej „Konopiska 2008” – uczennice VI klasy – Dajana Góra i Weronika Góra – zdobyły wyróżnienie
  • 15. 01. 2009r. – Konopiska – VI Gminny Konkurs Języka Angielskiego dla uczniów szkół podstawowych – Olga Solecka kl. VI zajęła II miejsceDamian Kozieł kl. VI zajął IV miejsce
  • Konkurs Kolęd i Pastorałek
    I miejsce – Emilia Skwara kat. przedszkole
    II miejsce – Agata Hadrian, kl. VI kat. szkoła podstawowa
  • 04.02.09r. w Konopiskach – w Turnieju Siatkówki Dziewcząt  „Ferie 2009” – uczennice gimnazjum zajęły III miejsce
  • Wyniki konkursu z języka angielskiego „Test OXFORD Plus XII EDYCJA”:Arkadiusz Zaremba kl. IV – 100p/100p – laureat I stopnia z wyróżnieniem
    Paweł Czernia kl. IV – 96p
    Emilia Jagusiak kl. VI – 88p
    Dawid Bucki kl. IV – 80 p
    Mateusz Maruszczyk kl. V – 80p
    Gabriela Bissinger kl. VI – 80p
    Dajana Góra kl. VI – 80p
  • Wyniki Konkursu  „ALFIK MATEMATYCZNY 2008”
  • Mateusz Maruszczyk kl. V – 122,5p/150p – najwyższy wynik w szkole, 11 miejsce w województwie i 145 miejsce w kraju na 8 937 uczestników w swojej kategorii wiekowej
    Aleksandra Płysa kl. I gimnazjum – 103p/150p – 26 m. w województwie i 526 w kraju na 5 418 uczestników w swojej kategorii wiekowej
    Wojciech Kocik kl. II gimnazjum – 92,5p
    Jakub Płysa kl. VI – 87p
    Damian Kozieł kl. VI – 81p
    Przemysław Poks kl. II gimnazjum – 73p
    Magdalena Wilk kl. IV – 70p
  • 16.02.2009r. w Świetlicy w Korzonku odbyły się gminne eliminacje XXI Regionalnego Konkursu Recytatorskiego.
    Do III etapu-powiatowego- zakwalifikowali się uczniowie klasy III: Delfina Kozak i Marek Budzik (w kategorii klas 0-III) oraz ucz. klasy IV: Magdalena Wilk (w kategorii klas IV-VI). Uczniowie naszej szkoły będą reprezentować gminę Konopiska na przeglądzie powiatowym w Częstochowie 23.02.09r. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
  • Wyniki konkursu matematycznego – „Test MATEMATYKA Plus” – 10 EdycjaMateusz Maruszczyk kl. V – 92/100p – laureat II stopnia
    Kinga Ociepa kl. V – 88/100p – laureatka III stopnia
    Damian Kozieł kl. VI – 88/100p – laureat III stopnia
    Adrian Prokopowicz kl. IV – 84/100p – laureat IV stopnia
    Magdalena Wilk kl. IV – 80/100p – laureatka V stopnia
  •  Łaziec – wiosna ‚2009r. w VI Gminnym Konkursie Plastycznym „Zilustruj poezję” uczniowie naszej szkoły zdobyli:
    w kategorii klas I-III:
    II miejsce – Daria Kozak
    wyróżnienie – Dawid Kosmalaw kategorii klas IV-VI:
    III miejsce – Justyna Ankowska
    wyróżnienie- Roksana Mrowiecw kategorii klas gimnazjalnych:
    I miejsce – Anna Maternik
    II miejsce – Agnieszka Trybulec
  • Wyróżnienie dla Klaudyny Poks, kl. III gimnazjum w  NORWIDOWSKIM KONKURSIE KRASOMÓWCZYM W JĘZYKU ANGIELSKIM
  • Przegląd Piosenki Turystycznej „Nasze Śpiewogranie”, 28 kwietnia 2009r w Świetlicy GZOKSTiP w Korzonku – II miejsce zajęły dziewczęta z klas IV – VI  w kategorii szkoły podstawowe oraz I miejsce dla dziewcząt z Gimnazjum w kategorii gimnazjum
  • V Gminny  Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej w Rększowicach  – Gabriela Bissinger ( I miejsce) i Damian Kozieł ( II miejsce)
  • KONKURS WIEDZY EKOLOGICZNEJ
    I etap VI edycji Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Ekologicznej – 31 marca 2009r, w Ośrodku Edukacyjnym ZPKLnGL w Kalinie – Damian Kozieł kl. VI i Mateusz Maruszczyk kl. V zdobyli I miejsce i zakwalifikowali się do Finału Wojewódzkiego Konkursu
    II etapie (finał) VI edycji Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Ekologicznej – 12 maja 2009r, w Ośrodku Edukacyjnym ZPKWŚ w Będzinie -Damian Kozieł kl. VI i Mateusz Maruszczyk kl. V zdobyli IV miejsce
  • Gabriela Bissinger uczennica kl. VI zajęła I miejsce w zakresie prezentacji multimedialnych w IV Powiatowym Konkursie Ekologicznym pt.:”WODA – ZAGROŻONY ŻYCIODAJNY SKARB” organizowanym pod patronatem Starosty Powiatu Częstochowskiego przez stowarzyszenie SPOŁECZNA INICJATYWA EKOLOGICZNA „EKO-STARCZA”
  • Mateusz Maruszczyk uzyskał wynik bardzo dobry (111,75 pkt.)  w  Międzynarodowym Konkursie Matematycznym  „KANGUR EUROPEJSKI”
  • Konkurs lingwistyczno – geograficzny
    Szymon Ankowski – wyróżnienie
    Krystian Straczewski – wyróżnienie
    Kacper Cierpiał – wyróżnienie
  • Powiatowy Konkurs Literacki „Noc cudów” – Agnieszka Trybulec zajęła II miejsce
  • Międzynarodowy Konkurs Języka Angielskiego Oxford 2009 XIII Edycja
    Adrian Prokopowicz kl. IV – 96p/100p – laureat I stopnia
    Paweł Czernia kl. IV – 88p – laureat III stopnia
    Arkadiusz Zaremba kl. IV – 80p – laureat V stopnia
  • Wyniki konkursu matematycznego – „Test MATEMATYKA Plus” – 11 Edycja
    Emilia Jagusiak kl. VI – 96p/100p – laureatka I stopnia
    Paulina Jagusiak kl. VI – 92p/100p – laureatka II stopnia
    Damian Kozieł kl. VI – 92p – laureat II stopnia
    Mateusz Maruszczyk kl. V – 92p – laureat II stopnia
    Gabriela Bissinger kl. VI – 84p – Laureatka IV stopnia
    Ewa Kwietniowska  kl. VI – 84p – laureatka IV stopnia
    Aleksandra Płysa kl. I gimnazjum – 80p – laureatka V stopnia