Osiągnięcia uczniów – 2010/2011

OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE

OGÓLNOPOLSKIE

  • III miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Piłki Nożnej Trampkarzy „Orlik Cup 2011”-  Blachownia 3.05.2011r.

POWIATOWE

  • INDYWIDUALNE MISTRZOSTWA POWIATOWEGO ZRZESZENIA W TENISIE STOŁOWYM LZS W CZĘSTOCHOWIE
    Karina Zamróz – II miejsce
    Paulina Jagusiak – III miejsce
    Damian Zaremba – III miejsce
  • II miejsce dla ULKS ALEX ALEKSANDRIA w turnieju szachowym „ZŁOTA WIEŻA” Powiatowego Zrzeszenia LZS w Częstochowie ( Aleksandrię reprezentował m.in. uczeń naszej szkoły Radosław Kurek)

GMINNE

DRUŻYNOWO

  • I miejsce dla Gimnazjum w Aleksandrii w Turnieju o Puchar Wójta Gminy Konopiska w ramach uroczystości otwarcia kompleksu boisk sportowych „Moje Boisko – Orlik 2010” w Aleksandrii – 14.11.2010 r.
  • I miejsce w Gminnym Turnieju Piłki Nożnej Halowej Chłopców – Hutki 16.11.2010 r.
  • I miejsce chłopców (drużynowo) w Gminnym Turnieju Tenisa Stołowego
  • I miejsce dla Szkoły Podstawowej w Aleksandrii w Gminnym Turnieju „Zwinnościowe Tory Przeszkód Dziewcząt” – Konopiska 9.03.2011 r.
  • II miejsce dla Gimnazjum w Aleksandrii w  X GRAND PRIX KONOPISK W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH
  • II miejsce dla Szkoły Podstawowej w Aleksandrii w Gminnych Zawodach Lekkoatletycznych
  • II miejsce dla Szkoły Podstawowej w Aleksandrii w rozgrywkach Sportowej Ligi Szkół Podstawowych Gminy Konopiska w r. sz. 2010/2011
  • II miejsce w Gminnym Turnieju Piłki Nożnej Szkół Podstawowych – Aleksandria 17.05.2011r.
  • III miejsce dziewcząt (drużynowo) w Gminnym Turnieju Tenisa Stołowego
  • III miejsce chłopców (drużynowo) w Gminnym Turnieju Siatkówki (Gimnazjum)
  • III miejsce dziewcząt (drużynowo) w Gminnym Turnieju Siatkówki (Gimnazjum)
  • III miejsce dla Szkoły Podstawowej w Aleksandrii w Gminnym Turnieju „Zwinnościowe Tory Przeszkód Chłopców” – Konopiska 9.03.2011r.
  • III miejsce dla Szkoły Podstawowej w Aleksandrii w  X GRAND PRIX KONOPISK W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH
  • III miejsce dla Szkoły Podstawowej w Aleksandrii w  X GRAND PRIX KONOPISK W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

INDYWIDUALNE

  • I miejsce dla Delfiny Kozak w biegu na 600 m w Gminnych Zawodach Lekkoatletycznych
  • I miejsce dla Magdaleny Wilk w konkursie skoku w dal w Gminnych Zawodach Lekkoatletycznych
  • I miejsce dla Mateusza Dudka w biegu na 60 metrów w Gminnych Zawodach Lekkoatletycznych
  • II miejsce dla Marka Budzika w biegu na 1000 metrów w Gminnych Zawodach Lekkoatletycznych
  • II miejsce dla Delfiny Kozak w  X GRAND PRIX KONOPISK W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH
  • II miejsce dla Aleksandry Spyry w  X GRAND PRIX KONOPISK W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH
  • III miejsce dla Melisy Kotas  w  X GRAND PRIX KONOPISK W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH
  • III miejsce dla Klaudii Ceglarek w rzucie piłeczką palantową w Gminnych Zawodach Lekkoatletycznych
  • VI miejsce dla Zuzanny Patynowskiej w  X GRAND PRIX KONOPISK W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

 

INNE OSIĄGNIĘCIA

POWIATOWE

INDYWIDUALNE

  • I miejsce dla Magdaleny Wilk kl. VI w VII Powiatowym Festiwalu Piosenki Europejskiej w Konopiskach – 8.12.2010r
  • I miejsce dla Gabrieli Bissinger w Międzygminnym Konkursie Wiedzy o Unii Europejskiej – etap powiatowy – Hutki 27.05.2011 r.
  • II miejsce dla Aleksandry Płysa kl. III gim. W II Międzygimnazjalnym Konkursie Języka Niemieckiego w Hutkach 10.12.2010r.
  • II miejsce i tytuł laureata uzyskał Mateusz Maruszczyk w XII Powiatowym Konkursie Gimnazjalnym „Matematyka w praktyce – Częstochowa 2011”
  • MIĘDZYPOWIATOWY KONKURS PLASTYCZNY NA OZDOBĘ WIELKANOCNEGO STOŁU II GRUPA WIEKOWA – KL.I –III – I nagroda – Agata Miąskiewicz – ZSP w Aleksandrii
  • Wyróżnienia w VII Powiatowym Festiwalu Piosenki Europejskiej w Konopiskach – 8.12.2010r. : Kinga Ociepa kl. I gim., Roksana Osadnik kl. I gim., Agnieszka Wolańska kl. V, Paulina Łuszczyk kl. V, Delfina Kozak kl. V, Zuzanna Patynowska kl. V

DRUŻYNOWO

  • MIĘDZYPOWIATOWY KONKURS PLASTYCZNY NA OZDOBĘ WIELKANOCNEGO STOŁU  I GRUPA WIEKOWA – PRZEDSZKOLA i KL.”0” – II nagroda – Praca zbiorowa grupa starszaków – Przedszkole w Aleksandrii

GMINNE

DRUŻYNOWO

  • I miejsce dla Szkoły Podstawowej w Przeglądzie Piosenki Harcerskiej i Turystycznej „Nasze Śpiewogranie”
  • II miejsce dla Gimnazjum w Przeglądzie Piosenki Harcerskiej i Turystycznej „Nasze Śpiewogranie”
  • II miejsce dla ZSP w Aleksandrii w I Międzygminnym Konkursie Wiedzy o Unii Europejskiej
  • Konkurs Ekologiczny „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski” Konopiska 9.12.2010r. II miejsce drużynowo – Gabriela Bissinger kl. II gim., Damian Kozieł kl. II gim., Marcin Ciuk kl. I gim., Mateusz Maruszczyk kl. I gim.
  • II miejsce w Gminnym Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym 18.03.2011. dla Gimnazjum:  Marcin Ciuk, Mateusz Maruszczyk, Damian Kozieł
  • III miejsce w  Gminnym Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym 18.03.2011. dla Szkoły Podstawowej: Magdalena Wilk, Adrian Prokopowicz,  Dawid Budzik

INDYWIDUALNIE

  • Konkurs Ekologiczny „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski” Konopiska 9.12.2010r. – II miejsce w punktacji indywidualnej – Mateusz Maruszczyk
  • Gminny Konkurs Wiedzy o HIV / AIDS
    I miejsce – Damian Kozieł
    II miejsce – Aleksandra Płysa
    III miejcse – Marcin Ciuk , Mateusz Maruszczyk
    Wyróżnienie – Gabriela Bissinger
  • VIII GMINNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO w Korzonku
    ARKADIUSZ ZAREMBA kl. VI – I miejsce
    PAWEŁ CZERNIA kl. VI – II miejsce
    MAGDALENA WILK kl. VI – III miejsce
  • VII Gminny Konkurs „Bezpieczna droga do szkoły”
    Dawid Kosmala – I miejsce
    Oliwia Chłąd – II miejsce
  • VII Międzyszkolny Konkurs Plastyczny „ZILUSTRUJ POEZJĘ”
    Dawid Kosmala – II miejsce
    Zuzanna Sarnowska – III miejsce
  • Gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież Zapobiega Pożarom”
    I gr. wiekowa (szkoły podstawowe) – IV miejsce – Sonia Polaczkiewicz
    II gr. wiekowa (gimnazjum) –
    II miejsce – Agata Hadrian

SZKOLNE

  • Konkurs na Plakat Profilaktyczny „STOP DOPALACZOM”
    I miejsce: Mateusz Kregulewski z klasy IV
    II miejsce: Adrian Prokopowicz z klasy VI
    III miejsce: Bartłomiej Franczak z klasy IV
    Wyróżnienie otrzymała: Magdalena Wilk z klasy VI

INNE

  • II miejsce dla Aleksandry Płysy w Norwidowskim Konkursie Krasomówczym w Języku Angielskim
  • Wyróżnienie dla Karoliny Nierobiś w Norwidowskim Konkursie Krasomówczym w Języku Angielskim
  • Wyróżnienia w XX edycji Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „KANGUR” dla Adriana Prokopowicza (117,5 pkt.) i Mateusza Maruszczyka (113 pkt.)