Archiwum przedszkola – 2007/2008

ROK 2007/2008

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zakończenie Roku Szkolnego 2007/2008 w Przedszkolu

19 czerwca 2008 r. o godz. 14.00 odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego w przedszkolu. Na uroczystości obecna była pani Dyrektor GOKSTiP w Konopiskach Dorota Skoczylas i pani Dyrektor Anna Ankowska.
Przedszkolaki z obydwu grup zaprezentowały program artystyczny. Grupa pięciolatków wierszykami i piosenkami żegnała starszych kolegów idących w szkolne progi. Po występach pani Dyrektor Anna Ankowska podziękowała dzieciom i rodzicom za całoroczną pracę i zaangażowanie w coraz lepsze funkcjonowanie placówki. Na zakończenie uroczystości wszystkie przedszkolaki otrzymały pamiątkowe dyplomy, książki i słodkie upominki.

Urszula Cierniakjaselkaprzedszkolesmall1JASEŁKA W PRZEDSZKOLU

Święta Bożego Narodzenia to szczególny okres oczekiwany nie tylko przez dzieci, ale również przez dorosłych. Tradycją naszego przedszkola jest przygotowanie i wystawienie Jasełek.
Przygotowania zaczęły się od ułożenia programu i ról na Jasełka. Następnie były próby, przygotowanie stroi i dekoracji. Pojawiła się scena z rozgwieżdżonym niebem, gwiazdą betlejemską i aniołkami. Dzieci zaangażowały się emocjonalnie w przygotowanie tej uroczystości. Kilka dni wcześniej wręczyły swoim bliskim zaproszenia na to spotkanie.
Przygaszone światła, mrok za oknami sprzyjał atmosferze Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci w pięknych strojach, przy taktach kolęd weszły do sali zapełnionej przez swoich najbliższych. Wystawiły Jasełka, w których każdy miał rolę. Wszystkie dzieci swoje role odegrały w sposób profesjonalny jak prawdziwi aktorzy. Wiele wzruszeń Rodzicom dostarczyło wysłuchanie kolęd i pastorałek w wykonaniu ich pociech.
Pani dyrektor mgr Anna Ankowska obecna na uroczystości złożyła świąteczne życzenia dzieciom i ich rodzicom.

Urszula Cierniak


mikolajteatrsmall1PRZEDSZKOLAKI W TEATRZE

W dniu 4.12.2007 r. zorganizowano dla przedszkolaków wyjazd do teatru na bajkę pt. „Jaś i Małgosia”. Wspaniała gra aktorów, piękne kostiumy i bajeczna scenografia przyciągały uwagę wszystkich dzieci w czasie spektaklu. Punktem kulminacyjnym było przybycie Świętego Mikołaja i wręczenie wszystkim dzieciom paczek. Na koniec zrobiono pamiątkowe zdjęcia.

Urszula Cierniak


mikrofonsmall1TO BYŁO ŚPIEWANIE…

28.11.2007 r. w Regionalnym Ośrodku Kultury w Częstochowie odbył się konkurs piosenki „Złoty mikrofon”. Wszystkie dzieci z powiatu częstochowskiego pięknie śpiewały, także dzieci z Przedszkola w Aleksandrii. Karolina Skoczyło zajęła II miejsce oraz Dawid Kosmala – wyróżnienie. Gratulujemy pociech.
Składamy podziękowania dla pana Mielczarka, który zawsze służy pomocą.

Monika Patynowska


dzienotwarty 013small1ZAJĘCIA OTWARTE W PRZEDSZKOLU

W dniu 24.10.2007 r. w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców pod hasłem „W krainie figur geometrycznych”. Rodzice wspólnie z dziećmi wzięli udział w zabawach i grach matematycznych. Zajęcia otwarte miały na celu pokazanie rodzicom, w jaki sposób można połączyć zabawę z nauką. Rodzice mogli również zobaczyć własne dziecko wśród rówieśników, ocenić jego wiadomości i umiejętności.
Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom za obecność i wspólną zabawę. Już teraz zapraszamy na następne zajęcia!

Urszula Cierniak


ziemniak 005m1ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA W PRZEDSZKOLU
21 września 2007 – piątek ….
To było udane popołudnie. Dzieci z Przedszkola w Aleksandrii wraz z rodzicami bawili się na „Dniu Pieczonego Ziemniaka”. Było ognisko oraz tańce i śpiew. Nauczycielki zorganizowały szereg zabaw i zawodów. Na koniec wszyscy razem piekli kiełbaski, no i jak przystało na ten dzień, były pieczone ziemniaki w ognisku.

Monika Patynowska