Archiwum przedszkola – 2008/2009

ROK 2008/2009

zakonczenieprzedszkolemPożegnanie roku szkolnego w przedszkolu

Co roku przychodzi taki dzień, w którym starszaki żegnają swoje przedszkole. To dzień pełen radości z nadchodzących wakacji i smutku związanego z pożegnaniem przedszkola , czasem beztroskiej zabawy. 18-06-2009r. w naszym przedszkolu był właśnie takim uroczystym dniem. Pani dyrektor Anna Ankowska przywitała zaproszonego gościa przewodniczącą Rady Gminy panią Danutę Budzik i przybyłych rodziców, po czym oddała głos dzieciom. Dzieci z grupy młodszej rozpoczęły uroczystość tańcem, śpiewały piosenki, recytowały wiersze dla swoich starszych kolegów i koleżanek.
Po ich występie na scenę wkroczyły dzieci z grupy starszej. Popisywały się zdobytymi umiejętnościami taneczno-recytatorskimi, żegnając na zawsze z łezką w oku przedszkole. W nagrodę przedszkolaki otrzymały pamiątkowe dyplomy i książki. Pani dyrektor podziękowała rodzicom za bardzo udaną współpracę i życzyła im słonecznych i bezpiecznych wakacji, 6-latkom zaś samych sukcesów w ich nowym etapie życia.

Urszula Cierniak


karnawalmBAL KARNAWAŁOWY

W poniedziałek 10. 01. 2009 r. w sali gimnastycznej odbył się bal karnawałowy. Rodzice przygotowali swoim pociechom kolorowe stroje i kostiumy. Na balu można było spotkać księżniczki, wróżki, piratów, Batmanów, supermanów, kowbojów i wiele innych postaci z bajek. Wszyscy przebierańcy świetnie się bawili i uczestniczyli w różnorodnych konkursach, natomiast skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca. Na koniec balu odbył się słodki poczęstunek.

Urszula Cierniak


jaselka_przedszkolemPrzedstawienie Bożonarodzeniowe w Przedszkolu

Dnia 18.12.2008 r. przedszkolaki pod kierunkiem p. U. Cierniak i p. M. Patynowskiej wystawiły Przedstawienie Bożonarodzeniowe dla swoich rodziców. Mali aktorzy z dużym zaangażowaniem odegrali swoje role. Atmosfera przedstawienia, gra dzieci, wiersze i kolędy wywoływały wzruszenie i łzy w oczach rodziców. Występy dzieci zostały nagrodzone dużymi brawami. Rodzice otrzymali od swoich dzieci świąteczne karty.
Atrakcją był także kiermasz bożonarodzeniowy. Na zakończenie uroczystości pani dyrektor Anna Ankowska złożyła wszystkim rodzicom i dzieciom świąteczne życzenia.

Urszula Cierniak


jaselka_przedszkolesJasełka

 

 

 

 


OLYMPUS DIGITAL CAMERA

„Złota lilia 2008 r.”

Dzieci 6 – letnie reprezentowały przedszkole w IV Powiatowym Przeglądzie Dziecięcych Zespołów Artystycznych „Złota lilia 2008 r.”, który odbył się 5. listopada 2008 r. w sali widowiskowej Zakładu Energetycznego w Częstochowie pod patronatem Starosty Częstochowskiego.
Przedszkolaki żywiołowo zatańczyły krakowiaka według choreografii pani Urszuli Cierniak i pana Marka Mielczarka. Taniec został entuzjastycznie przyjęty przez publiczność, dzieci nagrodzono gromkimi brawami. Występ został także wysoko oceniony przez jurorów, bo zajęliśmy II miejsce. W nagrodę otrzymaliśmy pamiątkową statuetkę i dyplomy.

Urszula Cierniak


P1010624sŚwięto pieczonego ziemniaka

Dnia 24 października 2008 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy święto pieczonego ziemniaka. Z tej okazji na placu zabaw zostało przygotowane ognisko dla dzieci i rodziców. Mimo pochmurnego dnia, buzie naszych dzieci przypominały „słońce”. Wspólne zabawy, tańce, śpiew były świetną okazją, aby się lepiej poznać i polubić. Pieczone kiełbaski, które z wielkim apetytem zjadali dorośli i dzieci, pachniały na całym placu zabaw. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspaniałą zabawę.

Urszula Cierniak


przedszkole2„Sałatka jesienna”

 

 

 

 


przedszkole3Zajęcia ruchowe