Archiwum przedszkola – 2009/2010

ROK 2009/2010

koniec_przedszkoleZakończenie roku szkolnego w Przedszkolu

 

 

 

 


magicznakrainasMagiczna Kraina

25.05.2010 r. dzieci z grupy młodszej i grupy starszej wraz ze swoimi wychowawczyniami pojechały na wycieczkę do Magicznej Krainy w Częstochowie. Dzieci miały możliwość spędzenia trzech godzin na zabawie. Każde dziecko niezależnie od wieku i kondycji fizycznej znalazło coś dla siebie. Dzieci spędziły szalone chwile w labiryntach, w basenach z kolorowymi kulkami, na dmuchanych zamkach, zjeżdżalniach, skaczących piłkach, trampolinie; pokonywały tory przeszkód oraz strzelały z interaktywnych armatek. W przerwach między zabawami odbył się poczęstunek. Po trzech godzinach pełnych wrażeń, dzieci wróciły gimbusem do przedszkola.

Urszula Cierniak


teatrsKoziołek Matołek

27.04.2010 r. dzieci z naszego przedszkola pojechały do teatru na bajkę pt. ,,Koziołek Matołek,,. Bajka obfitowała w barwne przygody, zabawne sytuacje i przebojową muzykę , czyniąc ją bardzo atrakcyjną dla dzieci. Koziołek przemierza świat, szukając swego miejsca na ziemi, odwiedza egzotyczne kraje, przeżywa emocjonujące i pouczające przygody. Jak zwykle wychodzi cało z opresji i w chwale powraca do Pacanowa, odnajdując ,,całkiem blisko,, to, co dla niego najlepsze. Dzieci z zapartym tchem śledziły akcję bajki, na koniec nagradzając aktorów dużymi brawami. Dynamiczna akcja , piękna scenografia na długo pozostanie w pamięci dzieci.

Urszula Cierniak


pinky5pinky3Nasze dzieci z przedszkola uczestniczyły w projekcie „Pinky w przedszkolu”. Projekt podzielony został na trzy zadania. Za każde zadanie przyznawane były punkty (pinkusie). Ranking przyznanych punktów można zobaczyć na stronie Akuna – zielone przedszkole. Zadania, które wykonaliśmy miały na celu zapoznać dzieci ze zdrowym stylem życia. Kanapki, sałatki, bal dzieci przebranych za warzywa i owoce oraz uśmiechnięte buzie naszych pociech świadczą o udanej zabawie. Wyniki wygranych przedszkoli ukażą się po wakacjach.

pinky4 pinky2 pinky1

Monika Patynowska


Dzieci z przedszkola w Aleksandrii bardzo wesoło spędzają czas. Poprzez zabawy dydaktyczne, ruchowe, muzyczne rozwijają inwencję twórczą oraz własne zainteresowania.

zabawa1 zabawa3 zabawa2

Monika Patynowska


bal_przedszkoleNiech żyje bal…

Każdego roku w naszej placówce organizowany jest bal karnawałowy. Dzieci czekały na tę imprezę od wielu dni. Z przejęciem opowiadały o przygotowywanych specjalnie na tę okazję kreacjach. W końcu 7 stycznia na sali gimnastycznej pojawili się pierwsi goście w kolorowych strojach. Bal poprowadził wodzirej. Wśród przebierańców tradycyjnie przeważały postacie z różnych bajek i filmów. Dzieci z ogromną ochotą brały udział w licznych, nagradzanych słodkościami konkursach. Szalały z koleżankami i kolegami na parkiecie przy najbardziej znanych, dziecięcych przebojach.

Kolorowe przebrania, tańce, uśmiech na twarzach dzieci to wszystko złożyło się na dobrą zabawę karnawałowego balu.

Urszula Cierniak


zaj_otwarteZajęcia otwarte

W dniu 22-01-2010 r. w grupie dzieci młodszych odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców pod hasłem Dzień Babci. Dzieci wraz ze swoimi rodzicami uczestniczyły w zabawach dydaktycznych, ruchowych, muzycznych i plastycznych.

Zajęciom towarzyszyła radość, zadowolenie i uśmiech. Rodzice mieli możliwość obserwować swoje pociechy na tle całej grupy. Natomiast dzieci były dumne, że mogą pokazać rodzicom, jak wiele już umieją i potrafią. Sami rodzice oświadczyli , że takie zajęcia są ciekawe, twórcze i należy je kontynuować.

Wszystkim rodzicom oraz pani dyrektor dziękujemy za przybycie i wspólną zabawę.

Urszula Cierniak


jaselkaprzedszkolesJasełka w przedszkolu

 

 

 

 


mikolajprzedszkoles2Mikołaj w przedszkolu

 

 

 

 


2Przedszkolaki w teatrze

 01-12-2009 r. dzieci z naszego przedszkola pojechały do teatru im. A. Mickiewicza w Częstochowie na sceniczną odsłonę opowieści o Czerwonym Kapturku. Przedszkolaki obejrzały opowieść o małej dziewczynce, która podczas drogi do chorej babci spotyka złego wilka. Jej ufność zsyła niebezpieczeństwo na nią, jak na jej babcię. Na szczęście jak na opowieść przystało nie brakuje osób gotowych nieść pomoc, za sprawą których dochodzi do finalnego ,,happy endu”. Dzieci z wielkim skupieniem śledziły dynamiczną akcję opowieści, a piękne kostiumy i scenografia przeniosły je w świat magii i fantazji. Po spektaklu na przedszkolaki czekał Mikołaj, który obdarował je wspaniałymi prezentami. Z uśmiechem na twarzy, pełne wrażeń i pozytywnych emocji , dzieci powróciły do przedszkola.

Urszula Cierniak


pinkys2„Pinky w naszym przedszkolu”