„To jest gimnazjum”

1plakat-to-jest-gimnazjum

TO JEST GIMNAZJUM


Rok 2012/2013

zajeciakoateatralnegowgimnazjum

Zajęcia koła teatralnego w gimnazjum


Rok 2011/2012

 

tojestgimnazjumzajeciakoateatralnegowgimnazjum„To jest gimnazjum” – zajęcia
koła teatralnego w gimnazjum

tojestgimnazjumwieczorkinowykoateatralnegogimnazjum„To jest gimazjum” – wieczór
kinowy koła teatralnego gimnazjum

spotkaniezaktoremdariuszemstarczewskimSpotkanie z aktorem
Dariuszem Starczewskim
 spotkaniezfotografempiotremdubakiem

Spotkanie z fotografem
Piotrem Dłubakiem

 prezentacjaosiagniecuczniowwramachprojektutojestgimnazjumPrezentacja osiągnięć uczniów
w ramach projektu
„To jest gimnazjum”
 wieczorekteatralnyWieczorek teatralny

 

Projekt TO JEST GIMNAZJUM realizowany jest „pełną parą”. Uczniowie biorący udział w projekcie uczestniczą m. innymi w zajęciach koła teatralnego i informatycznego. W ramach projektu zostały zakupione liczne pomoce umożliwiające uatrakcyjnienie zajęć np.: kostiumy teatralne, aparaty fotograficzne. Nauczyciele ochoczo pracują, by zaciekawić jak największą liczbę uczniów fotografią czy aktorstwem.

I właśnie 28.11.2011 r w świetlicy środowiskowej w Konopiskach odbyło się spotkanie uczniów biorących udział w projekcie (po 10 osób z każdego gimnazjum) z aktorem Dariuszem Starczewskim.  Jest to aktor Teatru Bagatela w Krakowie.  W latach 1994-1997 związany był z Grupą Teatralną Rafała Kmity. Występował w krakowskich teatrach: Starym (1997) i STU (2000, 2002).   W bardzo interesujący sposób aktor przybliżał swój zawód. Zapraszał uczniów do wykonywania śmiesznych etiud. Uczniowie bardzo chętnie uczestniczyli  w „zabawach”, które proponował aktor. Można śmiało powiedzieć, że wielu gimnazjalistów wykazywało duże umiejętności aktorskie i chęci, by jak najwięcej dowiedzieć się o tym ciekawym zawodzie.

Po spotkaniu z aktorem kolejna grupa 30 osób spotkała się ze znanym fotografem Piotrem Dłubakiem. Specjalizuje się on w portretach i na stałe współpracuje z Teatrem im. Adama Mickiewicza w Częstochowie. Uczniowie mogli obejrzeć jego prace, które przywiózł ze sobą. Na zdjęciach można było zobaczyć m. innymi Piotra Machalicę, Adama Hanuszkiewicza, Agatę Mróz, Piotra Gruszkę. Oprócz swoich prac fotograf przywiózł także swój pierwszy aparat, na którym uczył się robić zdjęcia. Każdy z uczestników mógł wziąć ten aparat do ręki i zobaczyć jak działa. Na spotkaniu z fotografem nauczyciele opiekujący się grupą uczniów pokazali aparaty fotograficzne, które zostały zakupione w ramach projektu. Fotograf stwierdził, że uczniowie będą mieli, na czym uczyć się robić profesjonalne zdjęcia, gdyż zakupione aparaty są bardzo wysokiej jakości.

Zarówno spotkanie z aktorem jak i fotografem było bardzo ciekawe i inspirujące dla uczniów – z pewnością będą teraz z jeszcze większą ochotą uczestniczyć w zajęciach realizowanych w ramach projektu TO JEST GIMNAZJUM.

Agnieszka Kołodziejczyk
specj. d/s promocji i informacji


I PREZENTACJA OSIĄGNIĘĆ UCZNIÓW Z PROJEKTU „TO JEST GIMNAZJUM”


wieczorekteatralnyWieczorek teatralny

27 czerwca 2012 r sala gimnastyczna naszej szkoły zamieniła się w teatralną scenę. Licznie przybyli goście obejrzeli przedstawienie pt. „ W teatrze” w wykonaniu uczniów klas I-III oraz spektakl przygotowany przez gimnazjalistów pt. „ Wędrówką życie jest człowieka”.
Występ młodszej grupy nagrodzony został gromkimi brawami, co wywołało prawdziwą euforię wśród najmłodszych aktorów, ich radość i słowa:„ warto było tak się natrudzić”, „ nigdy jeszcze nie dostaliśmy takich braw” były potwierdzeniem założeń projektu „ Aktywny uczeń”.
Bohaterami drugiej części występów była młodzież gimnazjalna. Przywitali oni widownię tymi słowami:

„Jesteśmy członkami koła teatralnego z gimnazjum im. Jana Kochanowskiego w Aleksandrii. Bierzemy udział w projekcie „To jest gimnazjum”. Dzisiaj chcielibyśmy Wam przedstawić nasz spektakl pod tytułem „Wędrówką jest życie człowieka”.
W każdej części naszego przedstawienia istnieje „główny bohater”, który wraz z upływającym czasem ciągle się zmienia.
Kierowaliśmy się emocjami i wyobraźnią. Wszystko to, co zawarte jest w naszym przedstawieniu od początku tworzyliśmy wspólnie, wyrażając poprzez autorskie teksty, taniec, poezję , malarstwo, humor nasze talenty, bo przecież wszyscy jesteśmy zdolni.
Chcieliśmy przekazać to, jak świat i życie wygląda z naszej perspektywy. Przygotowania umożliwiły nam wspólnie spędzenie czasu, wywołały wiele emocji, stworzyły więzy . Już nie mogliśmy się doczekać dzisiejszego dnia. Myślę, że dla każdego z nas dzisiejszy występ jest bardzo ważny. Mamy nadzieję, że efekt naszej pracy dadzą również wam wiele radości . Zapraszamy ”.
Skupienie, które trwało w trakcie występu i cisza, która poprzedziła brawa na stojąco wyraziły wzbudzone emocje.
Dziękuję wszystkim dzieciom i młodzieży, za radość, którą mi dostarczyły. Wasze pomysły, zaangażowanie i radość są inspiracją do dalszej pracy. Zawsze bądźcie królami:)

Anna Ankowska


wycieczkadokrakowakoateatralnegowramachprojektutojestgimnazjum Wycieczka do Krakowa koła teatralnego w ramach projektu „To jest gimnazjum”

„Teatr, a tym samym warsztaty teatralne mają za zadanie pokonywanie barier, łamanie stereotypów, nawiązywanie kontaktów. „Proces twórczy” jest zdarzeniem w oparciu o który można skutecznie ukazywać piękno sztuki scenicznej, nie krzywdząc nikogo, ale i nie rozbudzając fałszywych wyobrażeń o własnych umiejętnościach. „Proces twórczy” oparty jest o to co w człowieku się znajduje, niczego nie wtłacza się z zewnątrz, pozwala się na odkrywanie sztuki tkwiącej w człowieku. Pracując w oparciu o tego typu metody młodzież wyrabia nawyk, że w pracy zespołowej nie istnieją żadne bariery typu wiek, płeć, poziom intelektualny kolegi. Pracując wspólnie na jeden efekt młodzi ludzie zapominają o tym co może je dzielić w życiu codziennym, a skupiają się na tym co razem mogą osiągnąć.”

teatrwarsztaty W związku z realizacją w naszej gminie i szkole projektu ” To jest gimnazjum”, w ramach kół teatralnych 27.06.2012r grupa młodzieży uczestniczyła w warsztatach teatralnych w teatrze Teatr Hothaus, prowadzonych przez aktorów Wojciecha Terechowicza oraz Marlenę Topolską.
Warsztaty obejmowały pracę w zakresie poznania techniki zawodu aktora w oparciu o wybrane elementy procesu twórczego:
• Wyobraźni, koncentracji i uwagi
• Odczuć indywidualnych
• Gestu, mimiki
• Głosu
• Ciała aktora – jako nośnika emocji
• Etiud aktorskich

Udział w warsztatach, wyzwolił mnóstwo emocji, młodzież przekonała się, że dojście na scenę to pot, żmudna praca, pokonywanie słabości oraz współpraca.
Wspólny obiad i krótki spacer na krakowskim rynku dały wytchnienie i pozwoliły na wtopienie się w tę niepowtarzalną artystyczną krakowską aurę.

Anna Ankowska


PIERWSZY ROK PROJEKTU TO JEST GIMNAZJUM

Mija właśnie pierwszy rok realizacji projektu TO JEST GIMNAZJUM. Z przyjemnością można stwierdzić , że jest on realizowany zgodnie z założonym harmonogramem. W roku szkolnym 2011/2012 projektem zostało objętych 315 uczniów z 3 gimnazjów znajdujących się na terenie Gminy Konopiska. Na chwilę obecną jest przeprowadzana kolejna rekrutacja do projektu . Uczniowie podczas trwania projektu uczestniczą w zajęciach: Kół Teatralnych, Kół Informatycznych, Kół Młodych Demokratów, Szkolnych Ośrodków Karier, z poradnictwa i doradztwa zawodowego.

Nauczyciele prowadzący zajęcia w projekcie TO JEST GIMNAZJUM:
Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Kochanowskiego w Aleksandrii :
Koło Teatralne : Anna Ankowska
Szkolny Ośrodek Karier: Agnieszka Kotarska
Koło Młodych Demokratów: Sylwia Herman
Koło Informatyczne: Dariusz Herman
Poradnictwo i doradztwo zawodowe: Tamara Gwóźdź

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. M. Kopernika w Hutkach:
Koło Teatralne : Agnieszka Jakubowska
Szkolny Ośrodek Karier: Anna Pietras
Koło Młodych Demokratów: Anna Trzepizur
Koło Informatyczne: Artur Żukow
Poradnictwo i doradztwo zawodowe: Tamara Gwóźdź

Zespół Szkół im. H. Sienkiewicza w Konopiskach:
Koło Teatralne : Alicja Kamińska
Szkolny Ośrodek Karier: Beata Ciuk
Koło Młodych Demokratów: Ilona Siemiętowska
Koło Informatyczne: Izabela Stanisz
Poradnictwo i doradztwo zawodowe: Kamila Gniatkowska-Szczerbak

Projekt TO JEST GIMNAZJUM jest tak skonstruowany, iż umożliwia nauczycielom prowadzącym zajęcia jak najbardziej uatrakcyjnić ich formę. W ramach projektu zostało zakupionych wiele sprzętów , które uczniowie wykorzystują podczas zajęć. Zakupiono: laptopy wraz z oprogramowaniem, programy graficzne COREL, aparaty fotograficzne, magnetofony, mikroporty, dyktafony, tablice interaktywne, programy multimedialne, zestawy tablic dotyczących edukacji obywatelskiej, gry edukacyjne, książki do wyposażenia bibliotek SZOK, atlasy Europy, testy psychologiczne, pedagogiczne, zestawy testów zainteresowań, wartości , doświadczeń życiowych, motywacji. Dla kół teatralnych zakupiono również stroje, w których uczniowie występują podczas różnego rodzaju występów. Dzięki tym zakupom została uatrakcyjniona oferta edukacyjna każdego Gimnazjum. Dzięki uczestniczeniu w projekcie uczniowie mogą poznawać swoje możliwości , zainteresowania , uzdolnienia, rozwijają zainteresowanie sztuką teatralną. Występy artystyczne umożliwiają doskonalenie umiejętności komunikowania się w zespole, kształtowanie osobowości i wrażliwości młodzieży. Zajęcia z poradnictwa i doradztwa zawodowego pozwolą uczniom podjąć odpowiednie decyzje, co do wyboru swojej drogi edukacyjnej i zawodowej. Uczniowie są przygotowywani do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym i zawodowym .
W ramach projektu uczestnicy mogą też poznawać ciekawych ludzi, ich zawody , pasje. I właśnie 28.11.2011 r w świetlicy środowiskowej w Konopiskach odbyło się spotkanie uczniów biorących udział w projekcie (po 10 osób z każdego gimnazjum) z aktorem Dariuszem Starczewskim. Jest to aktor Teatru Bagatela w Krakowie. W latach 1994-1997 związany był z Grupą Teatralną Rafała Kmity. Występował w krakowskich teatrach: Starym (1997) i STU (2000, 2002). W bardzo interesujący sposób aktor przybliżał swój zawód. Zapraszał uczniów do wykonywania śmiesznych etiud. Uczniowie bardzo chętnie uczestniczyli w „zabawach”, które proponował aktor. Można śmiało powiedzieć, że wielu gimnazjalistów wykazywało duże umiejętności aktorskie i chęci, by jak najwięcej dowiedzieć się o tym ciekawym zawodzie. Po spotkaniu z aktorem kolejna grupa 30 osób spotkała się ze znanym fotografem Piotrem Dłubakiem. Specjalizuje się on w portretach i na stałe współpracuje z Teatrem im. Adama Mickiewicza w Częstochowie. Uczniowie mogli obejrzeć jego prace, które przywiózł ze sobą.

31 kwietnia 2012 można było oglądać uczniów koła teatralnego z Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Hutkach w przedstawieniu obrazującym Mękę Pańską . Przedstawienie było tym bardziej wzniosłe i wspaniałe , gdyż odbyło się w kościele parafialnym p. w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rększowicach . Uczniowie opowiadali ostanie 12 godzin życia Jezusa Chrystusa, od pojmania w Ogrójcu do śmierci na krzyżu na wzgórzu zwanym Golgota. Oczywiście młodzi aktorzy występowali w strojach, które zostały zakupione w ramach projektu. Niezwykłe miejsce przedstawienia i dostojny temat pozwolił uczniom występującym poczuć się prawdziwymi aktorami. Osoby zgromadzone na przedstawieniu były pod ogromnym wrażeniem występów uczniów.

          26 maja 2012 w Hali Sportowej w Konopiskach odbyła się pierwsza prezentacja projektu TO JEST GIMNAZJUM. Licznie zgromadzeni goście mogli zobaczyć dotychczasowy dorobek uczestników projektu. Gimnazjaliści przygotowali m. innymi trzy przedstawienia teatralne, w każdym z nich wykorzystywano sprzęt nagłaśniający i kostiumy zakupione w ramach projektu. Trzeba przyznać, że przedstawienia były bardzo profesjonalnie przygotowane i każde zawierało „niebanalny pomysł ujęcia tematu”. Na prezentacji można było też obejrzeć zdjęcia wykonane przez uczniów z kół informatycznych zrobione podczas zajęć i z wypraw plenerowych. Zobaczyliśmy też reportaż ze spotkań uczniów np. z Wójtem Gminy Konopiska Jerzym Sochą , czy Barbara Herbą autorką książki o dziejach Konopisk . Na zakończenie prezentacji zabrała głos kierownik projektu „To jest Gimnazjum” Jolanta Domalewska – Krocz. Podziękowała wszystkim, którzy są zaangażowani w projekt, wyraziła duże uznanie dla uczniów biorących udział w zajęciach z projektu, życząc dalszych sukcesów. Po występach uczestnicy projektu TO JEST GIMNAZJUM mogli liczyć na słodki poczęstunek

                27.06 2012 w związku z realizacją projektu ” To jest gimnazjum”, w ramach kół teatralnych grupa młodzieży uczestniczyła w warsztatach teatralnych w teatrze Teatr Hothaus, prowadzonym przez aktorów Wojciecha Terechowicza oraz Marlenę Topolską w Krakowie . Warsztaty obejmowały pracę w zakresie poznania techniki zawodu aktora w oparciu o wybrane elementy procesu twórczego: wyobraźni, koncentracji i uwagi, odczuć indywidualnych , gestu, mimiki, głosu, ciała aktora – jako nośnika emocji, etiud aktorskich. Udział w warsztatach, wyzwolił mnóstwo emocji, młodzież przekonała się, że dojście na scenę to pot, żmudna praca, pokonywanie słabości oraz współpraca. Wspólny obiad i krótki spacer na krakowskim rynku dały wytchnienie i pozwoliły na wtopienie się w tę niepowtarzalną artystyczną krakowską aurę.

Dzięki realizacji takich projektów jak TO JEST GIMNAZJUM uczniowie w Gminie Konopiska mają zdecydowanie bardziej atrakcyjne zajęcia pozalekcyjne. Mamy nadzieję, że kolejny rok z projektem będzie równie owocny jak miniony.

/Agnieszka Kołodziejczyk/


dscn7228Z ogromną radością spieszymy donieść, iż jesteśmy w finale przeglądu „ Z EFSem na scenę” i wystąpimy na scenie katowickiego Kinoteatru Rialto już 26.03.2013r !!!

Koło teatralne z naszego gimnazjum pod nazwą AFFECTUS pod opieką Anny Ankowskiej, zgłoszone w składzie:

Gabriela Bissinger, Dajana Góra, Weronika Góra, Michał Krakowiak, Damian Kozieł, Dominika Duchowska, Paulina Czaja, Agata Fonfara, Karina Piotrowicz, Kinga Ociepa, Roksana Osadnik, Justyna Ankowska.

„Zakończył się pierwszy etap rekrutacji do Przeglądu Małych Form Teatralnych „Z EFSem na scenę”. Już 26 marca o godz. 11.00 nagrodzone grupy zaprezentują swoje pomysły na scenie katowickiego Kinoteatru Rialto.

W skład Komisji Artystycznej weszli: Barbara Szafir – Zastępca Dyrektora Wydziału Europejskiego Funduszu Społecznego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, Marta Rudzińska – przedstawicielka Wydziału Kultury Urzędu Marszałkowskiego, Beata Master – przedstawicielka ROEFS w Katowicach oraz Aleksandra Czapla-Oslislo – krytyk teatralny.

Spośród nadesłanych propozycji Komisja Artystyczna wybrała siedmiu finalistów. Jury oceniało m.in. dobór repertuaru, pomysł inscenizacyjny, scenografię, kostiumy i muzykę oraz grę aktorską.

Na scenie w kategorii dzieci pojawią się:

Grupa Krasnale z 45 z Bytomia w spektaklu pt. „Ambaras w bajkowym świecie”
Grupa Nic śmiesznego z Zabrza w spektaklu pt. „Mazaki marzeń”
Szkolny Teatr Profilaktyczny „Scena” z Sierakowa Śląskiego w spektaklu pt. „Opowieść niekoniecznie wigilijna”

Wśród młodzieży wystąpią:

Zespół Arabeska z Czeladzi w spektaklu pt. „To my. Dzieci w sieci”
Koło teatralne Affectus z Aleksandrii w spektaklu pt. „Wędrówką życie jest człowieka”

W grupie dorosłych znaleźli się:

Grupa „Spotkanie z teatrem” z Gliwic w spektaklu pt. „Rewizor”
? Znak zapytania – teatr osób niepełnosprawnych intelektualnie z Tychów w spektaklu pt. „Sen nocy letniej – impresja”

Gościnnie wystąpi Zespół Albo i nie – laureat ubiegłorocznego Festiwalu Piosenki Europejskiej „EUROSONG”.

Wydarzenie ma na celu promocję Europejskiego Funduszu Społecznego, jako narzędzia wyrównywania szans edukacyjnych i społecznych, poprzez rozwijanie talentów, doskonalenie umiejętności i kompetencji oraz możliwość integracji poprzez sztukę. Jednocześnie Przegląd będzie okazją do prezentowania tzw. dobrych praktyk – zajęć teatralnych, odbywających się w ramach projektów dofinansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego w naszym regionie. Rokrocznie Przegląd cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców województwa Śląskiego, a – powiązany z Międzynarodowym Dniem Teatru – propaguje wśród nich aktywność artystyczną, a w szczególny sposób – sceniczną.

Organizatorem wydarzenia jest Wydział Europejskiego Funduszu Społecznego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego we współpracy z Regionalnym Ośrodkiem Europejskiego Funduszu Społecznego w Katowicach.

Przegląd jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.”

Anna Ankowska


zefsemnascenewyjazddorialtoMamy wielkie talenty!!!- ogromny sukces koła teatralnego AFFECTUS z Zespołu Szkolno -Przedszkolnego w Aleksandrii

26 marca 2013 r. w katowickim Kinoteatrze Rialto odbyła się IV edycja Przeglądu Małych Form Teatralnych „Z EFSem na scenę”. Z ponad 20 zgłoszeń Komisja Artystyczna wybrała siedmiu finalistów w trzech kategoriach wiekowych: dzieci, młodzież i dorośli. W skład Komisji Artystycznej weszli: Marta Rudzińska (Wydział Kultury Urzędu Marszałkowskiego), Aleksandra Czapla-Oslislo (krytyk teatralny, Dorota Miśkiewicz (Regionalny Ośrodek Europejskiego Funduszu Społecznego w Katowicach) oraz Łukasz Tofilski (Wydział Europejskiego Funduszu Społecznego Urzędu Marszałkowskiego).

Cieszymy się bardzo bo wśród grupy finalistów znalazło się koło teatralne AFFECTUS pracujące pod opieką Anny Ankowskiej (osoby tworzące to koło należą do grupy uczniów objętych projektem TO JEST GIMNAZJUM w ramach zajęć teatralnych). Uczniowie którzy występowali to Gabriela Bissinger, Dajana Góra, Weronika Góra, Michał Krakowiak, Damian Kozieł, Dominika Duchowska, Paulina Czaja, Agata Fonfara, Karina Piotrowicz, Kinga Ociepa, Roksana Osadnik, Justyna Ankowska. Grupa AFFECTUS zaprezentowała spektakl pt . „Wędrówką życie jest człowieka” i za to przedstawienie otrzymała wyróżnienie w kategorii młodzież. Nagrodą dla uczniów będą profesjonalne warsztaty teatralne . Dodatkowo dla najlepszych aktorów występujących na scenie ufundowano bilety do Teatru Rozrywki w Chorzowie i tu znów zostali wyróżnieni aktorzy z zespołu Afectus Michał Krakowiak i Damian Kozieł.

Zwycięzcami w poszczególnych kategoriach zostali:

Dzieci- Grupa Krasnale z 45 z Bytomia w spektaklu pt. „Ambaras w bajkowy lesie”

Młodzież:Mały Teatr Tańca Arabeska z Czeladzi w spektaklu pt. „To my. Dzieci w sieci”

Dorośli:”? znak zapytania” – teatr osób niesprawnych intelektualnie z Tychów w spektaklu pt. „Sen nocy letniej – impresja”.

Wyróżnienia otrzymały:

Dzieci- Grupa Nic śmiesznego z Zabrza w spektaklu pt. „Mazaki marzeń” oraz Szkolny Teatr Profilaktyczny „Scena” z Sierakowa Śląskiego w spektaklu pt. „Opowieść niekoniecznie wigilijna”

Młodzież: Koło teatralne Affectus z Aleksandrii w spektaklu pt. „Wędrówką życie jest człowieka”

Dorośli: Zespół Michalinki z Częstochowy w spektaklu pt. „13-go w Poradni Świadomej Prawdy”

Wszystkie występy były bardzo udane i ciekawe, odnosiły się do idei głoszonych przez Unię Europejską tj. integracja społeczna, wartości edukacyjne, równość szans.

Na koniec przeglądu wystąpił Zespół Albo i Nie- finalista Festiwalu Piosenki Europejskiej „Eurosong”.
Przegląd został zorganizowany przez Wydział Europejskiego Funduszu Społecznego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego we współpracy z Regionalny Ośrodkiem EFS w Katowicach. Przegląd był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Agnieszka Kołodziejczyk


iiprezentacjatojestgimnazjum22 czerwca 2013 odbyła się prezentacja osiągnięć uczniów biorących udział w projekcie TO JEST GIMNAZJUM. Impreza ta została połączona z obchodami SOBÓTKI w gminie Konopiska nad zalewem Pająk.
Dla przypomnienia projekt TO JEST GIMNAZJUM skierowany jest do uczniów klas I-III z gimnazjów znajdujących się na terenie Gminy Konopiska:
Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Kochanowskiego w Aleksandrii
Zespół Szkolno-Przedszkolny im. M. Kopernika w Hutkach
Zespół Szkół im. H. Sienkiewicza w Konopiskach
W ramach projektu odbywały się zajęcia w kołach teatralnych, informatycznych , młodych demokratów, prowadzono zajęcia z poradnictwa i doradztwa zawodowego, dla uczniów zostały utworzone Szkolne Ośrodki Karier. Projekt TO JEST GIMNAZJUM współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego- beneficjentem tego projektu jest Gmina Konopiska. Trwa od września 2011 r. do sierpnia 2013 r.

22 czerwca mieliśmy okazję zobaczyć jak ciekawymi rzeczami zajmowali się uczniowie objęci projektem. Zobaczyliśmy liczne zdjęcia, pokaz teatralny, kabaret. Na Sobótce zaprezentowały się trzy koła teatralne, które przygotowały wspólny występ. Dzięki takiej pracy zespołowej młodzież mogła się poznać, zintegrować i zaprzyjaźnić. Zobaczyliśmy występ pt. ,,Dziwny jest ten świat” – był to czasem bardzo poważny, innym razem komiczny spacer przez epoki literackie i dzieje. Uczniowie chcieli przypomnieć ,,jak to drzewiej bywało”, a jak jest dziś we współczesnym świecie . Rapowcy, disco-polowcy , pankowcy- oj dziwny jest ten świat, ale przecież każdy ma w nim własne miejsce. Po tym występie licznie zgromadzona publiczność mogła zobaczyć również kabaret w wykonaniu uczniów z Koła Młodych Demokratów z gimnazjum w Hutkach. Wszystkim zgromadzonym bardzo podobały się występy- za co nagrodzili młodych artystów gromkimi brawami. Po występie uczniowie z projektu zaprosili wszystkich obecnych nad zalewem Pająk do poczęstowania się cukierkami- tak, żeby każdy słodko ich wspominał.

Koła informatyczne , koła młodych demokratów, przygotowały krótkie filmy z zajęć i ich osiągnięć, które były prezentowane na zakończeniu roku szkolnego w każdym z trzech gimnazjów objętych projektem.

Szczególne podziękowania dla pani Dyrektor GCKIR Iwony Lisek za umożliwienie prezentowania się uczniów na Sobótce. Dziękujemy również za obecność i wsparcie p. Wójtowi Gminy Konopiska Jerzemu Socha, p. Sekretarz Barbarze Ankowskiej- Lis, p. Skarbnik Annie Misiak i licznie zgromadzonym przedstawicielom Rady Gminy Konopiska.

Agnieszka Kołodziejczyk