Otrzęsiny

           Zastanawialiście się kiedyś,  jak czują się nasi pierwszoklasiści w dniu otrzęsin?

       20 października uczniowie klasy I gimnazjum naszej szkoły mogli się o tym przekonać. Tego dnia „kociaki” zostały oficjalnie przyjęte do grona gimnazjalistów. Stało się to możliwe dzięki wykonaniu przez nich zadań przygotowanych przez ich starszych kolegów i koleżanki. Uczniowie klasy III gimnazjum zadbali o to, by pierwszaki nie były głodne. Ich kulinarne talenty dały o sobie znać w postaci skromnego poczęstunku. Następnie rozpoczęły się humorystyczne zadania  – wyzwania, którym pierwszoklasiści stawili czoła, ale czego się nie robi by zostać uczniem naszego gimnazjum? Publiczności szczególnie przypadł do gustu Adam Lubas w roli rolnika poszukującego żony (oczywiście wśród uroczych pierwszoklasistek) oraz wzajemne karmienie się serkami (naturalnie z zamkniętymi oczami). Mimo wielu trudności,  z pewnością można powiedzieć, że pierwszaki zdały egzamin na piątkę z plusem, co potwierdziły otrzymane przez nich dyplomy oraz pasowanie wielkim ołówkiem przez dyrektora p. Pawła Bekusa. Do grona wychowawców został też oficjalnie przyjęty w drodze pasowania wychowawca tej niesfornej gromadki – p. Dariusz Herman.

Oliwia Chłąd, Dawid Kosmala

GALERIA