Pomagamy polskim dzieciom i Polakom na Wileńszczyźnie

          Stowarzyszenie Patriotyczne” Kresy” w Częstochowie organizuje akcję charytatywną dla Polaków mieszkających na Wileńszczyźnie. Akcja oparta na idei charytatywnej i patriotycznej. Polegać będzie na zbiórce artykułów żywnościowych, zabawek i maskotek oraz na zbiórce słodyczy. Artykułami żywnościowymi chcemy wspomóc Polaków mieszkających w gminach Jaszuny i w gminie Mickuny oraz parafian w kościele w Nowe Wilejce. Święty Mikołaj słodycze i maskotki przekaże polskim dzieciom w przedszkolu w Mickunach i w polskiej szkole w Jałówce i w Pakienie. Przekazanie darów odbędzie się w dniach 01 – 03 grudnia 2016 roku w Wilnie.
Dyrektor Zespołu i Rada Rodziców ZS-P w Aleksandrii gorąco zachęca do wzięcia udziału w tej szlachetnej akcji.

pomocwilno