Festyn „Wojewódzkie Święto Młodości” w Aleksandrii

            Tradycją jest już organizowany w czerwcu Festyn „Wojewódzkie Święto Młodości”, który na teren Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Aleksandrii i w tym roku 11.06.2017 przyciągnął tłumy gości. Swoją obecnością zaszczycił nas Wójt Gminy Konopiska – pan Jerzy Żurek wraz z panią v-ce wójt – Zofią Kuśmierską.

            Bogaty program festynu obejmował różnorodne atrakcje dla uczestników zabawy w każdym wieku. Dla amatorów sportu przewidziano rozgrywki piłki nożnej drużyn zakładowych i „orlików” oraz tenisa ziemnego o Pucha Wójta Gminy Konopiska; symultanę szachową z p. Adamem Pfrangerem, pokazy sztuki walki Taekwondo czy ju jitsu.

            Nie zabrakło też wrażeń artystycznych, a dostarczyli ich swymi występami uczniowie i przedszkolaki Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Aleksandrii oraz grupa Konopielki z Konopisk.  Po raz kolejny odbył się też Plenerowy Festiwal Piosenki Ludowej, gdzie w trzech kategoriach wiekowych młodzi artyści z całego powiatu i Częstochowy wykonywali utwory ludowe. Można się też było pośmiać ze skeczy kabaretowych w wykonaniu uczniów oraz pośpiewać wraz z kapelą biesiadną „Grupa Romana”. Wieczorem do tańca przygrywał zespół „Live Metro Cover Band”, a zabawa taneczna do późnych godzin wieczornych odbywała się w rytmie disco polo.

            Były tez atrakcje dla milusińskich – karuzele, dmuchane zamki czy skoki na trampolinie.

Niecodziennymi atrakcjami były też pokazy tresury psa policyjnego, przejazd bryczką czy końmi, zabawy z animatorkami czy zakład fryzjerski dla małych i dużych pań. Można też było z bliska podziwiać wyposażenie wozu strażackiego.

            Było i coś dla ducha, i coś dla ciała. Podczas całego festynu działały kawiarenka i sklepik, oferując pyszne domowe ciasta, zimne i ciepłe napoje, koktajle owocowe, lody, hot dogi czy gofry.

            Ale wiele emocji dotyczyło loterii fantowej, gdzie każdy los był pełny, a do wygrania cenne fanty (kosmetyki, artykuły gospodarstwa domowego, kosiarka, parasole, karnety do siłowni, kręgielni czy vouchery do zakładu kosmetycznego, zabawki, rośliny i wiele innych). Emocje sięgnęły zenitu, kiedy wieczorem rozlosowano wartościowe nagrody główne: 4 rowery, 3 tablety Lenovo, wózek spacerowy X-Lander, fotelik samochodowy, 2 roczne kursy języka angielskiego, 2 talony na zakupy spożywcze i 2 na odzieżowe, a także 5 talonów na przegląd auta. A tak długa lista cennych nagród była możliwa dzięki hojności naszych sponsorów, darczyńców, ludzi o wielkim sercu, którym w tym miejscu pragniemy serdecznie podziękować za pomoc i ich zaangażowanie.

            Organizatorzy „Święta Młodości w Aleksandrii” – Dyrektor i Rada Pedagogiczna ZS-P w Aleksandrii, Rada Rodziców ZS-P w Aleksandrii oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Aleksandrii, składają serdeczne podziękowania licznym sponsorom i darczyńcom, którzy przyczynili się do uświetnienia tegorocznej imprezy.

Lista sponsorów festynu:

 1. GMINA KONOPISKA
 2. RODZINNA FIRMA WĘDLINIARSKA „ALEKSANDRIA”
 3. „ALEKSBUD”
 4. „EURO PROVIDUS S.A.”
 5. P.H. „KARWALA”
 6. „WODOCIĄGI CZĘSTOCHOWSKIE”
 7. „WIBROBET”
 8. PPHU„DIAK”
 9. „METRO KRĘGIELNIA &PIZZERIA”
 10. WYRÓB GALANTERII Z DREWNA -BOGDAN MAROSZEK
 11. „ FUNDACJA MAXIMA DZIECIOM”
 12. „INTER-TRANS”
 13. „TIMO-TRANS”
 14. „AKANT”- METALOPLASTYKA
 15. BANK SPÓŁDZIELCZY W KONOPISKACH
 16. ENERGIA OZE  Z O.O KONOPISKA
 17. SZKOŁA GOLDEN GATE –POLSKO AMERYKAŃSKIE CENTRUM SZKOLENIOWE W KONOPISKACH
 18. „VIVAPOL”
 19. MARKET „U  BEATY”
 20. „ LUMINEX”
 21. „DĄSTAL ART. DEKORATIONS”
 22. „PLANET” FITNESS CLUB
 23. „IZA” – SKLEP WIELOBRANŻOWY
 24. GABINET WETERYNARYJNY „CZTERY ŁAPY”,
 25. „DELTIM”
 26. „STRACH I SYNOWIE”
 27. PHU „EMPJ” SERWIS OPON I NAPRAWY BIEŻĄCE
 28. ALEXPLANT”  KRZEWY OZDOBNE JUSTYNA LELIT
 29. „SOLIDIUM”- RENOWACJA MEBLI TAPICEROWANYCH
 30. P „PARASOL”
 31. SALON KOSMETYCZNY „AMBASADA PIĘKNA”
 32. SALON FRYZJERSKI KAMILA POLAK
 33. P. „SUKCES” RENATA WISNIEWSKA-ZAREMBA
 34. P.H.U. „AREX”
 35. „ORIFLAME”- BEATA PIETRZAK
 36. „YVES ROCHER”
 37. STOWARZYSZENIE  MIŁOŚNIKÓW GMINY KONOPISKA „TISS”
 38. FUNDACJA IM. EDMUNDA MZYKA

 

Darczyńcy Indywidualni:

 1. SOŁTYS ALEKSANDRII I ZENON SKWARA
 2. SOŁTYS ALEKSANDRII II RYSZARD SKOCZYLAS
 3. WIOLOTA I MARIUSZ SPYRA
 4. MAJA I CEZARY SIKORA
 5. KATARZYNA I TOMASZ PILAWKA
 6. MAGDALENA I SYLWESTER MAŃKA
 7. BOŻENA I ALFRED SOBCZYK
 8. SŁAWA i TOMASZ PLUTA
 9. JUSTYNA JANUS
 10. ANNA ŚWITEK
 11. MARCIN POLESZCZUK
 12. MONIKA I GRZEGORZ WDOWIAK
 13. MAŁGORZATA  KOWALIK
 14. RENATA I MARIUSZ SZCZUREK
 15. TRANSPORT:TAŁAJCZYK ROMAN, DAMIAN PASTERNAK
 16. JOLANTA PTASIŃSKA
 17. MARTA LEŚNICZEK
 18. ORAZ LICZNI  MIESZKAŃCY ALEKSANDRII.

 

Jesteśmy przekonani, że wspaniała zabawa w ten piękny i słoneczny dzień, mimo że jest już tylko wspomnieniem, na długo pozostanie w Państwa pamięci, a obiecujemy, że w kolejnym roku dołożymy wszelkich starań, by bawić Państwa równie dobrze, a może i lepiej.

GALERIA ZDJĘĆ

 

                                                                                              Joanna Lewandowska