Integracyjny Dzień Dziecka

           2 czerwca w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Aleksandrii odbył się Integracyjny Dzień Dziecka. Do wspólnej zabawy zaprosiliśmy uczniów naszej placówki, przedszkolaków oraz Waldemara Trószyńskiego- prezesa Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych Ruchowo Ich Rodzin i Przyjaciół „Prometeus” wraz z niepełnosprawnymi dziećmi z terenu naszej gminy.

         Uczestnicy zmagali się w prostych konkurencjach sportowych, a były to: rzuty do kosza, strzały na bramkę, rzuty do celu, rzuty piłką lekarską, slalom, hokej. Za udział każdy uczestnik otrzymywał słodką nagrodę w postaci cukierków. Dla wszystkich dzieci, uczniowie klasy VI przygotowali z balonów zwierzątka, kwiatuszki, korony. Po zmaganiach sportowych obyła się część artystyczna, w której wystąpili uczniowie naszej szkoły, były to występy wokalne, skecze oraz kabarety. Odbyły się także występy taneczne naszych gości, członków stowarzyszenia Prometeus. Po konkurencjach wszyscy udali się na zasłużony poczęstunek– pieczona kiełbaska z bułką i herbata.

          Wszyscy zaproszeni goście otrzymali medale oraz upominki, które na zakończenie imprezy wręczała dyrekcja naszej szkoły wraz z Panią Zofią Kuśmierską –  Zastępcą Wójta Gminy Konopiska. Dzień upłynął w miłej i przyjemnej atmosferze, w duchu zdrowej, sportowej rywalizacji. Dopisała pogoda oraz humory wszystkich uczestników. Wszyscy byli zadowoleni. Dziękujemy jednak przede wszystkim zaproszonym gościom i ich opiekunom za przybycie i wspólną zabawę.  Serdecznie dziękujemy za pomoc w organizacji oraz ufundowanie nagród Wójtowi Gminy Konopiska.

GALERIA ZDJĘĆ

Barbara Czaja – Pankowska