Uroczystość pasowania na uczniów

          13  października 2017 roku odbyła się Uroczystość Pasowania na uczniów  pierwszoklasistów Szkoły Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Aleksandrii. To wydarzenie zawsze wzbudza wiele emocji zarówno wśród uczniów, nauczycieli,  a także rodziców. Tak było i tym razem, kiedy to uczniowie  dokonali aktu ślubowania i zostali pasowani na uczniów naszej szkoły.

           Wszystkich zgromadzonych gości oraz rodziców przywitał dyrektor Paweł Bekus. Z okazji Dnia Edukacji Narodowej złożył życzenia a także wręczył  podziękowania i nagrody nauczycielom oraz pracownikom obsługi i administracji.

            Uczniowie klasy VII przywitali pierwszoklasistów i uroczyście wprowadzili w społeczność uczniowską.  Podczas akademii uczniowie klas I zaprezentowali wiedzę i umiejętności, które zdobyli w pierwszym miesiącu nauki w szkole podstawowej. Pierwszoklasiści z wielkim zaangażowaniem recytowali wiersze i śpiewali piosenki.

          Po złożeniu przyrzeczenia tradycyjnie każdy pierwszak został pasowany przez Pana Dyrektora na ucznia wielkim ołówkiem. Pierwszoklasiści w strojach galowych z przejęciem recytowali tekst ślubowania. Każdy uczeń ślubował, być dobrym uczniem, szanować swoją szkołę, nauczycieli, rodziców i ojczyznę.

                Wielką radość sprawiły uczniom upominki przygotowane przez starszych kolegów, Urząd Gminy Konopiska a także rożki – niespodzianki wręczone przez rodziców.

        Naszym najmłodszym uczniom  życzymy wielu sukcesów oraz radości  w procesie zdobywania wiedzy i odkrywania świata.

GALERIA ZDJĘĆ

Wychowawca Anna Ankowska